ԶԼՄ-ներին հայտնի Է դարձել Գվինեթ Փելթրոուի եւ Քրիս Մարտինի բաժանվելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասանուհի Գվինեթ Փելթրոուն եւ Coldplay խմբի վոկալիստ Քրիս Մարտինը ապահարզանի մասին փաստաթղթեր են ստորագրել, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով TMZ-ին: Փաստաթղթերը հանձնվել են դատարանի քննությանը:
Հրատարակության աղբյուրների տեղեկատվության համաձայն՝ զույգի բաժանվելու պատճառ են դարձել անլուծելի տարաձայնությունները: Դա հետ մեկտեղ նշվում Է, որ Փելթրոուն եւ Մարտինը շարունակում են պահպանել բարեկամական հարաբերությունները:
The Daily Mirror-ը ճշտում Է, որ զույգը պայմանավորվել Է հավասար կիսել ընդհանուր ունեցվածքը, որի արժեքը գնահատվում Է 180 մլն դոլար: Բացի այդ, նախկին ամուսինները համաձայնության են եկել երեխաների համատեղ խնամակալության հարցում:
Ապրիլին լրատվամիջոցները հաղորդել են, որ Փելթրոուն եւ Մարտինը ընտանեկան արձակուրդը երեխաների հետ անցկացրել են Մեքսիկայում:
Զույգի բաժանվելու մասին հայտնի Էր դարձել 2014 թվականի մարտին: Փելթրոուն եւ Մարտինը հայտնել են, որ այդ որոշումն ընդունել են մոտավորապես մեկ տարի խորհրդածելուց հետո: Ամուսինները միասին ապրել են շուրջ 12 տարի. նրանք ամուսնացել Էին 2003 թվականի դեկտեմբերին: Զույգն ունի երկու զավակ՝ դուստրը՝ Էփըլը եւ որդին՝ Մոզեսը:

СМИ узнали о разводе Гвинет Пэлтроу и Криса Мартина
Американская актриса Гвинет Пэлтроу и вокалист группы Coldplay Крис Мартин подписали документы о разводе. Об этом сообщает TMZ. Бумаги переданы для рассмотрения в суд.
По информации источников издания, причиной расставания пары стали непримиримые разногласия. При этом отмечается, что Пэлтроу и Мартин продолжают поддерживать дружеские отношения.
The Daily Mirror уточняет, что пара договорилась разделить поровну общее имущество, стоимость которого оценивается в 180 миллионов долларов. Кроме того, бывшие супруги согласились на совместную опеку над детьми.
В апреле СМИ сообщили, что Пэлтроу и Мартин с детьми провели семейный отпуск в Мексике.
О расставании пары стало известно в марте 2014 года. Пэлтроу и Мартинсообщили, что приняли это решение примерно после года раздумий. Супруги прожили в браке около 12 лет — они поженились в декабре 2003 года. У пары двое детей: дочь Эппл и сын Мозес.