Հայ երկրպագուները Քանյե Ուեսթին խնդրում են Երևանում հանդես գալ համերգով
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ անվանի Քարդաշյանների ընտանիքի և Քիմ Քրադաշյանի ամուսնու` հայտնի ռեփեր, «Գրեմիի» բազմակի դափնեկիր Քանյե Ուեսթիմի քանի երկրպագուներ Change.org կայքում բացել են խնդրագիր` Քանյե Ուեսթից խնդրելով Հայաստան կատարած այցի շրջանակներում հանդես գալ համերգով:
«Մեր փեսա Քանյե Ուեսթը Հայաստանում է, և նրա Հայաստանի այցը հիշելու ավելի լավ միջոց չկա, քան համերգը: Մենք ցանկանում ենք մեր փեսային հրավիրել` համերգով հանդես գալ` ցույց տալու, թե ինչ է նշանակում խախտել կանոնները և կոտրել կարծրատիպերը, ինչպես նաև տոնել հայերի վերածնունդը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ասվում է խնդրագրում:
Քարդաշյան երկու քույրերը, Քայնե Ուեսթը և փոքրիկ Նորֆ Ուեսթը Երևան են ժամանել ապրիլի 8-ի երեկոյան: Պատմական հայրենիք կատարած առաջին այցելության առաջին օրը քույրերը շրջել են մայրաքաղաք Երևանով, այցելել պատմաշակութային վայրեր, հանդիպել ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի հետ: Վարչապետի հետ հանդիպմանը նրանք հայտնել են, որ տպավորված են Հայաստանով և մարդկանց ջերմ վերաբերմունքով: Քույրերի խոսքով՝ իրենք երկար ժամանակ երազել են պատմական հայրենիք այցելելու մասին և երջանիկ են, որ գտնվում են իրենց երազանքի երկրում և տեղեկացրել, որ այժմ աշխատում են մայրենի լեզուն սովորելու ուղղությամբ:
Քարդաշյաններն ընդգծել են, որ այսուհետ ևս շարունակելու են ակտիվորեն պայքարել Հայոց մեծ եղեռնի միջազգային ճանաչման ու դատապարտման համար և կարևորել այդ հարցի շուրջ համայն հայության համախմբման գործոնը:

Армянские поклонники просят Канье Уэста выступить с концертом в Ереване
Поклонники известной светской львицы Ким Кардашян и ее мужа, известного рэпера, многократного лауреата «Грэмми» Канье Уэста на сайте Change.org разместили просьбу, чтобы Уэст в рамках визита в Армению выступил с концертом.
«Наш зять Канье Уэст находится в Армении, и нет лучшего способа вспомнить визит в Армению на всю жизнь, чем концерт. Мы хотим пригласить нашего зятя выступить с концертом, чтобы показать, что значит нарушать правила и разбивать стереотипы. А также отпраздновать возрождение армян», - как сообщает Арменпресс, говорится в просьбе.
Напомним, что Ким Кардашян вместе с сестрами Хлое и Кортни, мужем Канье Уэстом и дочерью Норд прибыли в Армению 8 апреля. В первый день визита на историческую родину сестры Кардашян прошлись по Еревану, посетили культурно-исторические памятники, встретились с премьер-министром Армении.
На встрече с премьер-министром Армении сестры подчеркнули, что впечатлены Арменией и теплым приемом людей. Кардашян отметили, что они давно мечтали посетить историческую родину, и счастливы, что находятся в стране своей мечты.
Они попросили прощения за то, что во время встречи не говорят по-армянски, отметив, что делают все, чтобы выучить родной язык. Они также пообещали продолжить борьбу за международное признание Геноцида армян, подчеркнув, что важным фактором для этого является сплочение всех армян.