Ռոբերտ դե Նիրոն խաղալու Է Ferrari-ի հիմնադիրի դերը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի դերասան Ռոբերտ դե Նիրոն խաղալու Է նշանավոր Էնցո Ֆերարիի դերը, որը հիմնել Է համանուն իտալական լեգենդար ապրանքանիշը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես հաղորդել Է Motorsport-ը՝ վկայակոչելով Il Messaggero-ն, նկարահանումները կսկսվեն մոտ ժամանակներս: Կինոնկարը պետք Է Էկրան բարձրանա 2016 թվականին:
«Ինձ համար մեծ պատիվ Է պատմել այդ ազդեցիկ մարդու կյանքի մասին, որը հեղաշրջում կատարեց ավտոմեքենաների աշխարհում եւ փոխեց պատմությունը»,-հայտարարել Է դե Նիրոն:
Ըստ «Ինտերֆաքս»-ի՝ պրոդյուսերությամբ կզբաղվի նախկին լուսանկարիչ Ջանի Բոցակին, որը Triworld Cinema-ի սեփականատերն Է, ինչպես նաեւ դե Նիրոյին պատկանող Tribeca Enterprises-ը: Բոցակիի խոսքով՝ ֆիլմի ռեժիսորը լինելու Է Քլինթ Իսթվուդը, որը հետաքրքրված Է նախագծով, բայց մտադիր Է նախ կարդալ սցենարը:
Ֆիլմի ստեղծողները խոշորբյուջետային ֆիլմ են խոստանում, որի սյուժեն կընգրկի ապրանքանիշի հիմնադրման պահից՝ 1940-ականներից մինչեւ 1980-ական թվականներն ընկած ժամանակաշրջանը:

Роберт Де Ниро сыграет основателя Ferrari
Американский актер Роберт Де Ниро сыграет знаменитого Энцо Феррари, который основал одноименную легендарную итальянскую марку.
Cъемки начнутся в ближайшее время. На экраны картина должна выйти в 2016 году,сообщает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU.
"Для меня большая честь рассказать о жизни этого выдающегося человека, который совершил революцию в мире автомобилей и изменил историю", - заявил Де Ниро.
Продюсированием займется бывший фотограф Джанни Боццакки, владеющий Triworld Cinema, а также принадлежащая Де Ниро Tribeca Enterprises. По словам Боццакки, режиссером может выступить Клинт Иствуд, который заинтересован в проекте, но намерен сначала прочитать сценарий.
Создатели обещают высокобюджетный фильм, сюжет которого охватит период с момента основания марки в 1940-х до 1980-х годов.