Քարդաշյանների ընտանիքը ժամանեց Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկահայ հայտնի հեռուստատեսային աստղ, մոդել և դերասանուհի Քիմ Քարդաշյանն ու Քայնե Ուեսթն իրենց դստեր հետ ժամանեցին Հայաստան: Ինչպես «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Քարդաշյան-Ուեսթ ընտանիքը ինքնաթիռից րոպեներ առաջ ոտք դրեց հայկական հողին: Օդանավակայանում նրանց դիմավորեցին աղ ու հացով: Լրագրողների բազմաթիվ հարցերին ռեալիթի-շոուի աստղը միայն պատասխանեց, որ «շատ ուրախ է, որ գտնվում է Հայաստանումր»: Դրանից հետո նրանք նստեցին մեքենան և ուղևորվեցին հյուրանոց:
Քարդաշյաններն իրենց պատմական հայրենիք են ժամանել` ոգեկոչելու 1915 թվականին Օսմանյան կայսրությունում իրականացված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը:
Օդանավակայանում նրանց դիմավորել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Սերգեյ Ավետիսյանը, Ազգային մրցունակության հիմնադրամի նախագահ Արման Խաչատուրյանը:
Բրիտանական Daily Mail-ն ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Քիմ, Քորթնի և Քլոե Քարդաշյանների հայրը՝ ամերիկահայ փաստաբան Ռոբերտ Քարդաշյանը հայկական ծագում է ունեցել, ուստի Երևան կատարելիք այցը կարևոր ուխտագնացություն է աստղային ընտանիքի համար: Ինչպես հայտնել էր լրատվամիջոցը, Հայաստան կատարելիք հատուկ ճանապարհորդության համար Քիմ Քարդաշյանը երկարացրել է մազերը և վերադարձրել բնական գույնը: Հայաստանում աստղային ընտանիքը նկարահանելու է «Keeping Up With the Kardashians» շոուի հերթական մասերից մեկը: Մոտ կես ժամ առաջ ժամանել էր ռեալիթի-շոուի նկարահանող խումբը:

The Kardashians arrive in Armenia
YEREVAN, 8 APRIL, ARMENPRESS. Famous Armenian American TV star, model and actress Kim Kardashian and Kanye West have arrived in Armenia with their daughter. As “Armenpress”’s correspondent reports from Zvartnots International Airport, the Kardashian-West family set foot on Armenian land just minutes ago. At the airport, they were greeted with salt and bread. Despite the several questions from journalists, the reality show star just said that “she was very happy to be in Armenia”. After that, she sat in a car and headed towards a hotel.
The Kardashians have arrived in their historic homeland to commemorate the Centennial of the Armenian Genocide perpetrated in the Ottoman Empire in 1915.
At the airport, they were greeted by Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia Sergey Avetisyan and Chairman of the National Competitiveness Foundation Arman Khachaturyan.
Earlier, The Daily Mail had reported that Armenian American lawyer Robert Kardashian, father of Kim, Kourtney and KhloeKardashians, is of Armenian descent. So, the trip to Yerevan is an important trip for the family of stars. As The Daily Mail reports, Kim Kardashian has put extensions in her hair and has returned to her natural hair color especially for the trip to Armenia. In Armenia the family will shoot one of the parts of the show “Keeping Up With the Kardashians”.