«Աստղային պատերազմների» բոլոր վեց ֆիլմերի թվային տարբերակները վաճառքի կհանվեն ապրիլի 10-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երկարատեւ եւ բարդ բանակցություններից հետո Հոլիվուդի երեք ստուդիաներ համաձայնության են հասել «Աստղային պատերազմներ» սերիայի վեց ֆիլմերը բարձր հստակության թվային տարբերակով (Digital HD) թողարկելու շուրջը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել են Կալիֆոռնիայի զանգվածային լրատվամիջոցները:
«Ապրիլի 10-ից կուլտային կինոպատման կինոնկարները կարելի կլինի ձեռք բերել թվային ձեւաչափերի բազմաթիվ մատակարարների՝ iTunes-ի, Google Play-ի, Amazon-ի, PlayStation Store-ի, Vudu-ի միջոցով,- հաղորդել Է Variety հանդեսը:- Դա հնարավոր Է դարձել այն փոխզիջման շնորհիվ, որին հասել են բոլոր վեց կինոնկարներն ստեղծած ընկերությունները՝ «Ուոլտ Դիսնեյ Ստուդիոսը», «Քսաներորդ դար Ֆոլսը» եւ «Լուկասֆիլմը»:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, ակցիան նվիրված Է ընթացիկ տարվա դեկտեմբերի 18-ին հերոսապատման յոթերորդ ժապավենի՝ «Աստղային պատերազմներ: Էպիզոդ VII. Ուժի զարթոնքը» ֆիլմի Էկրան բարձրանալուն: Ֆիլմի ռեժիսոր Ջեֆրի Աբրամսն այժմ ավարտում Է համակարգչային գրաֆիկան: Կինոնկարի իրավունքները պատկանում են «Ուոլտ Դիսնեյին»:

Цифровые версии всех шести фильмов серии "Звездные войны" поступят в продажу 10 апреля
После длительных и сложных переговоров три голливудские студии достигли соглашения о выпуске шести фильмов серии "Звездные войны" в цифровой версии высокой четкости (Digital HD). Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"С 10 апреля картины культовой франшизы можно будет приобрести через многочисленных провайдеров цифровых форматов: iTunes, Google Play, Amazon, PlayStation Store, Vudu, - передает журнал "Верайети" (Variety). - Это стало возможно благодаря компромиссу, который достигли компании- создатели всех шести картин серии: "Уолт Дисней Студиос" (The Walt Disney Studios), "Двадцатый Век Фокс" (20th Century Fox)и "Лукасфилм" (Lucasfilm)".
Акция приурочена к выходу 18 декабря текущего года седьмой ленты эпопеи - "Звездные войны. Эпизод УП: Пробуждение Силы" (Star Wars. Episode V11: The Force Awakens). Режиссер фильма Джеффри Абрамс завершает сейчас компьютерную графику. Правами на картину обладает "Уолт Дисней".