«Twin Peaks»-ի ստեղծող Դեվիդ Լինչը հրաժարվել է մասնակցել սերիալի նոր եթերաշրջանի ստեղծմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Twin Peaks» սերիալի ստեղծողներից Դեվիդ Լինչը հայտարարել է, որ չի մասնակցելու սերիալի նոր եթերաշրջանի սցենարի ստեղծմանը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով gazeta.ru կայքը, այս մասին ռեժիսորը գրել է թվիթերյան իր էջում:
«Այս հանգստյան օրերին ես զանգահարել եմ դերասաններին, որպեսզի ասեմ, որ ես չեմ մասնակցելու նախագծին»,-նշվում է հաղորդագրության մեջ: Լինչի խոսքով՝ սցենարի ստեղծման վրա բավարար միջոցներ չեն հատկացվել:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ դերասան Քայլ Մակլախլենն իսկապես վերադառնում է նոր «Twin Peaks» սերիալ: Այս տեղեկատվությունը հաստատել էր Showtime-ի նախագահ Դեվիդ Նեվինսը: Օրիգինալ «Twin Peaks» -ում Մաքլախլենը խաղացել է Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի գործակալ Դեյլ Քուփերի դերը: Ենթադրվում է, որ «Twin Peaks»-ի աշխատանքները կսկսվեն 2015 թվականին, իսկ պրեմիերան նախատեսված է 2016 թվականին:

Создатель «Твин Пикс» Дэвид Линч отказался от участия в новом сезоне сериала
Один из создателей сериала «Твин Пикс» Дэвид Линч заявил, что не будет участвовать в создании сценария нового сезона. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на gazeta.ru, об этом он написал в своемтвиттере.«В эти выходные я начал обзванивать актеров, чтобы сказать им, что я не буду участвовать в проекте», - говорится в сообщении.
По словам Линча, на создание сценария было выделено недостаточно средств.
Ранеесообщалось, что актер Кайл Маклахлен действительно возвращается в новый сериал «Твин Пикс». Эту информацию подтвердил президент Showtime Дэвид Невинс. В оригинальном «Твин Пикс» Маклахлен сыграл агента ФБР Дейла Купера.
Предполагалось, что работа над «Твин Пикс» начнется в 2015 году, премьера сериала запланирована на 2016 год.