Նաիրա Զոհրաբյանը Թիան Էրլունի հետ քննարկել է ԲՀԿ-ի և ՉԺՀ Կոմկուսի համատեղ ծրագրերը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԲՀԿ նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանն Ազգային ժողովում ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ԲՀԿ մամուլի ծառայությունից, կուսակցության նախագահը Չինաստանի դեսպանին ներկայացրել է հայաստանյան վերջին ներքաղաքական զարգացումներն ու ԲՀԿ-ի առաջիկա անելիքները։
Զոհրաբյանը նշել է, որ կուսակցությունը շարունակելու է հետեւողական լինել երկրի առջեւ ծառացած համակարգային խնդիրների լուծման գործում։ Համաձայն «Բարգավաճ Հայաստանի» եւ Չինաստանի Կոմունիստական կուսակցության միջեւ կնքված համագործակցության հուշագրի` Նաիրա Զոհրաբյանն ու դեսպան Թիան Էրլուն քննարկել են երկու կուսակցությունների միջեւ առաջիկայում իրականացվելիք մի քանի ծրագրեր. մասնավորապես՝ տնտեսական ոլորտում սկսված համագործակցության շարունակականության, ինչպես նաեւ երիտասարդական եւ կանանց կառույցների փոխայցերի հարցերը։
Չինաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանը շեշտել է, որ Չինաստանի կոմունիստական կուսակցությունը պատրաստակամ է շարունակել ու խորացնել արդյունավետ համագործակցությունը «Բարգավաճ Հայաստանի» հետ։

Руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» (ППА) Наира Зограбян 2 апреля встретилась с Чрезвычайным и Полномочным посломКитая в Армении Тианом Эрлуном.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, Зограбян представила послу последние внутриполитические развития и процессы в Армении, отметив, что партия продолжит важную политическую и экономическую повестку, которую проводила в последние годы. Поскольку ППА и Компартия Китая подписали Меморандум о сотрудничестве, стороны обсудили также предстоящие совместные программы, в частности о взаимных визитах молодежных структур и женсоветов.
Г-н Эрлун отметил, что ППА – одна из важнейших политических сил Армении, и Компартия Китая и впредь готова содействовать ей, углублять сотрудничество с ППА.