Նախագահը ՀԱՊԿ-ի պաշտոնյաների հետ քննարկել է «Անսասան եղբայրություն-2015» զորավարժության նախապատրաստման ընթացքը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային և ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Ալեքսանդր Ստուդենիկինին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցությանը, ծրագրված համատեղ միջոցառումների կազմակերպմանը, այդ թվում՝ Հայաստանի Հանրապետությունում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի հավաքական խաղաղապահ ուժերի «Անսասան եղբայրություն-2015» համատեղ զորավարժության նախապատրաստման ընթացքին, ինչպես նաև Կազմակերպության Հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում անվտանգության ապահովմանը վերաբերող հարցեր:

Armenian President and CSTO officials discuss preparations for "Unbreakable Brotherhood 2015" military drills
YEREVAN, 23 MARCH, ARMENPRESS. President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan received today Secretary General of the Collective Security Treaty Organization (CSTO) Nikolay Bordyuzha and head of the united headquarters of the CSTO, Lieutenant General Alexander Studenikin, who are on a working visit to the Republic of Armenia.
As the Department of Public Relations and Mass Media of the Structure to the Office of the President of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, the interlocutors discussed cooperation within the CSTO, the organizing of the planned joint events, including the preparations for the “Unbreakable Brotherhood 2015” joint military drills of the CSTO collective peacekeeping forces, as well as issues on ensuring security in the Caucasus region.