ՀՀ Նախագահը հավանություն է տվել սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հավանություն է տվել ՀՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովի կողմից Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին ներկայացված սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգին՝ համաձայն ՀՀ Նախագահի 2013 թվականի սեպտեմբերի 4-ի «Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողով ստեղծելու մասին» ՆՀ-207-Ն հրամանագրի 4-րդ կետի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Հանրապետության Նախագահի որոշման համաձայն, ՀՀ Նախագահին առընթեր սահմանադրական բարեփոխումների մասնագիտական հանձնաժողովը քաղաքական կուսակցությունների հետ կկազմակերպի և կիրականացնի քննարկումներ սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգում ամրագրված մոտեցումների կենսագործման վերաբերյալ և կամփոփի կուսակցությունների ներկայացրած առաջարկություններն ու դիտողությունները:

Серж Саргсян одобрил концепцию конституционных преобразований
Президент РА Серж Саргсян сегодня одобрил концепцию конституционных преобразований, разработанную Специализированной комиссией по конституционным преобразованиям при президенте РА и представленную президенту страны – согласно указу президента РА ՆՀ-207-Ն от 4 сентября 2013г. «О создании Специализированной комиссии по конституционным преобразованиям при президенте РА».
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, по решению президента страны, Специализированная комиссия по конституционным преобразованиям проведет с политическими партиями обсуждения относительно выполнения положений, прописанных в концепции, после чего обобщит поступившие предложения и замечания.