Լեոնարդո Դի Կապրիոն ակտիվորեն աշխատում Է բնապահպանական կինոնախագծերի վրա
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրաճանաչ դերաստան Լեոնարդո Դի Կապրիոյին պատկանող Appian Way պրոդյուսերական ընկերությունը Netflix դիստրիբյուտորական Էլեկտրոնային ցանցի հետ համաձայնության Է հասել բնապահպանական կինոնախագծերի վրա համատեղ աշխատելու շուրջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 5-ին հաղորդել Է Hollywood Reporter հանդեսը:
«Համաձայնությունը վերաբերում Է ոչ միայն վավերագրական ֆիլմերին եւ հեռուստատեսային վավերագրական սերիաներին,-նշում Է հանդեսը:-Դրա շրջանակներում Appian Way-ը իրավունք Է ստացել առաջինը դիտարկել բնապահպանական վավերագրական կինոյի ժանրում Netflix-ի նախագծերը:
Ներկայիս համաձայնությունը դարձել Է Virunga փաստագրական ֆիլմի վրա երկու ընկերությունների հաջող համատեղ աշխատանքի արդյունքը, որն այս տարի անվանակարգված Էր եւ պայքարում Էր «Օսկար»-ի համար: Այն նվիրված Է Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետության հյուսիսարեւելյան շրջանում գտնվող Virunga ազգային բնայգուն:
«Netflix-ի հետ համագործակցությունը Դի Կապրիոյին հնարավորություն Է ընձեռում հաստատվելու որպես բնապահպանության խնդիրների վրա աշխատող պրոդյուսեր եւ ամրապնդել շրջակա միջավայրի պաշտպանի իր հեղինակությունը»,-նշում Է Hollywood Reporter-ը:
Netflix ընկերությունն աշխատում Է աշխարհի գրեթե 50 երկրներում եւ ունի 50 մլն օգտատերերից բաղկացած գլոբալ լսարան: Այն ապահովում Է մուլտիմեդիական հոսքի փոխանցումը գոյություն ունեցող գործնականում բոլոր հեռահաղորդակցական սարքավորումներին՝ սկսած թվային կցուրդներին միացված պլազմային հեռուստացույցներից ու վերջացրած շարժական սարքերով, սմարթֆոններով եւ պլանշետային համակարգիչներով:
Ինչպես նշում Է ՏԱՍՍ-ը, Լեոնարդո Դի Կապրիոն շարունակում Է նաեւ իր դերասանական կարիերան: Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել Է, նա աշխատանքի Է ձեռնամուխ լինում Բիլլի Միլիգանի մասին պատմող ֆիլմում, մարդ, որը համաշխարհային հոգեբանության մեջ պաշտոնապես ճանաչված Է որպես անձի բազմակի երկատումից տառապող:

Актер Леонардо Ди Каприо активно работает над экологическими кинопроектами
Принадлежащая известному актеру Леонардо Ди Каприо продюсерская компания "Эппиан Уэй" (Appian Way)достигла соглашения с дистрибьюторской электронной сетью "Нетфликс" (Netflix)о совместной работе над экологическими кинопроектами, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Договоренности касаются только документальных фильмов и телевизионных документальных серий, - замечает он. - В ее рамках "Эппиан Уэй" получила право первой рассматривать проекты "Нетфликс" в жанре экологического документального кино".
Нынешнее соглашение стало результатом успешной совместной работы двух компаний над документальным фильмом "Вирунга" (Virunga), который был номинирован и боролся в нынешнем году за "Оскара". Он посвящен национальному парку "Вирунга" на северо-востоке Демократической Республики Конго.
"Сотрудничество с "Нетфликс" дает Ди Каприо возможность утвердиться в качестве продюсера, работающего над проблемами экологии и укрепить свой авторитет защитника окружающей среды", - замечает Hollywood Reporter.
Компания "Нетфликс" работает почти в 50-ти странах мира и имеет глобальную аудиторию в 50 млн пользователей. Она обеспечивает передачу мультимедийного потока практически на все существующее телекоммуникационное оборудование, начиная с плазменных телевизоров, подключенных к цифровым приставкам, и кончая мобильными устройствами: смартфонами и планшетными компьютерами.
Между тем, Леонардо Ди Каприо продолжает свою актерскую карьеру. Как ранее сообщалось, он приступает к работе в фильме о Билли Миллигане - человеке, который был официально признан в мировой психологии как страдавший от множественного раздвоения личности.