Դավիթ Բալայանը նշանակվել է Շենգավիթի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 7-ին հրամանագիր է ստորագրելԴավիթ Բալայանին Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի նախագահ նշանակելու և նրա` Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները դադարեցնելու մասին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը հրամանագիրն ստորագրել է` ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 11-րդ կետով և հիմք ընդունելով Արդարադատության խորհրդի 2015 թվականի փետրվարի 3-ի ԱԽ-3-Ո-6 որոշմամբ ներկայացված առաջարկությունը:

Давид Балаян назначен председателем суда первой инстанции общей юрисдикции Шенгавита
7 февраля президент Армении Серж Саргсян подписал указ о назначении Давида Балаяна председателем суда первой инстанции общей юрисдикции ереванского административного округа Шенгавит и о прекращении его полномочий судьи суда первой инстанции общей юрисдикции ереванских административных округовАчапняк и Давидашен.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе президента РА, Серж Саргсян подписал указ, руководствуясь п.11 ст.55 Конституции страны и на основании предложением, принятым решением Совета правосудия АрменииԱԽ-3-Ո-6 от 3 февраля 2015г.