Գագիկ Ծառուկյանը պատրաստվում է հերթական ընտրություններին. Վահրամ Բաղդասարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանն այն կարծիքին է, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը պատրաստվում է ոչ թե արտահերթ, այլ հերթական ընտրություններին: Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդի այն հայտարարությանը, որ եթե իշխանություններն ընդառաջ չգնան ժողովրդի պահանջներին, ապա ժողովրդին ոչինչ չի մնում, քան պահանջել արտահերթ խորհրդարանական և նախագահական ընտրություններ, Վահրամ Բաղդասարյանն ընդգծեց, որ ԲՀԿ առաջնորդի ելույթին չի հասցրել ծանոթանալ՝ կարծիք հայտնելով, որ ԲՀԿ առաջնորդը կողմնակից չէ արտահերթ ընտրություններին: «Ես կարծում եմ, որ նա պատրաստվում է 2017թ. ընտրություններին: Յուրաքանչյուր քաղաքական ուժ ունի իր մարտավարությունը, և «Բարգավաճ Հայաստանի» մարտավարությունն էլ այսպիսին է: Համբերեք, և 2017թ. ամեն ինչ կգա իր տեղը, քաղաքական դաշտում կլինեն վերադասավորումներ, ինչը մի մասին կգոհացի, մյուս մասին չի գոհացնի: Բնականաբար, միշտ այդես է լինում»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց ՀՀԿ:
Անդրադառնալով ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի այն հայտարարությանը, թե գնդակը իշխանության դաշտում է՝ Վահրամ Բաղդասարյանն ընդգծեց, որ եթե իշխանություն է, ապա գնդակը պետք է միշտ նրա դաշտում «Իսկ այդ գնդակը խաղարկելու համար իշխանությունն իրականացնում է իր քայլերը»»,- շեշտեց ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը:
Հարցին, թե իշխանությունները Գագիկ Ծառուկյանի հրավիրած խորհրդաժողովի մեջ որևէ վտանգ չեն տեսնում, Վահրամ Բաղդասարյանը պատասխանեց. «Այն պահից սկսած՝ ինչ ես Ազգային ժողովում եմ, ընդդիմադիրները միշտ սպառնացել են իշխանություններին: Այսինքն, ի՞նչ է ստացվում, որ իշխանությունը միշտ պետք է վախի մթնոլորտում աշխատի: Ինչի՞ մասին է խոսքը: Իշխանությունն ուղղակի պետք է միշտ զգոն լինի: Վտանգներ միշտ կան, որովհետև տնտեսության մեջ կան խնդիրներ, արտաքին քաղաքականության մեջ կան խնդիրներ, ներքին քաղաքականության մեջ կան խնդիրներ, սակայն. ինչ-որ մեկից վտա՞նգ... Ես չեմ կարծում, որ իշխանությունները նման մտավախություն կունենան: Իսկ վտանգներ, բնականաբար, կան, որոնք պետք է հաղթահարել»,- եզրափակեց Բաղդասարյանը:

Гагик Царукян готовится к очередным выборам: Ваграм Багдасарян
Руководитель парламентской фракции РПА Ваграм Багдасарян выразил мнение, что лидер ППА Гагик Царукян готовится не к внеочередным, а уже к очередным выборам. Относительно заявления Царукяна в беседе с журналистами в НС о том, что, если власти не пойдут навстречу требованиям народа, то народу не останется ничего другог, как требовать внеочередных выборов, Багдасарян сказал, что не ознакомился с заявлениями Царукяна, поэтому может высказать свое мнение, что лидер ППА – не сторонник внеочередных выборов. «Думаю, что он готовится к выборам 2017 года, такова стратегия ППА. Потерпите, в 2017 году все станет на свои места, в политическом поле произойдут перестановки, что понравится некоторым и не понравится другим»,-сказал Ваграм Багдасарян.
Как передает «Арменпресс», Ваграм Багдасарян, на вопрос о высказывании Царукяна о том, что мяч сейчас на поле власти, сказал, что на то и власть, чтобы мяч постоянно был на ее поле, и власть делает шаги, чтобы разыграть этот мяч.
На вопрос, не видит ли власть опасности в созванном Царукяном совете, Багдасарян ответил:«С того дня, как я в НС, оппозиция вечно грозит властям. И что, власти должны постоянно чувствовать опасность? О чем разговор? Просто власть должна быть бдительной, всегда есть опасности, так как в экономике есть проблемы, есть внутриполитические проблемы, однако опасность?...Я не думаю, что власти этого опасаются, конечно, есть опасности, которые надо преодолеть»,- заключил Багдасарян.