ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հաստատում է նախկին պատգամավորի ձերբակալման լուրը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հաստատում է նախկին պատգամավոր Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանի ձերբակալման լուրը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրինՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվությանև հասարակայնության հետ կապերի բաժնից,Հակոբ Ռաֆիկի Հակոբյանը ձերբակալվել է 2015թ. փետրվարի 2-ին ՀՀ ՖՆ քննչական վարչության վարույթում քննվող N 83152012 քրեական գործով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 188-րդ հոդվածի 2-րդ մասով, 38-205-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ն կետով, 188-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով, 38-205-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 38-205-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նախատեսված հանրորեն վտանգավոր արարքներ կատարելու կասկածանքով: Նախաքննությունը շարունակվում է:

Armenia's Ministry of Finance confirms arrest of former MP
YEREVAN, 2 FEBRUARY, ARMENPRESS. The Ministry of Finance of the Republic of Armenia confirms news about the arrest of former Member of Parliament Hakob Hakobyan.
As the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Finance of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, Hakob Hakobyan was arrested on 2 February 2015 as part of criminal case N 83152012 examined as part of the investigative proceedings of the Ministry of Finance of the Republic of Armenia and is suspected of committing publicly dangerous acts provided for by point 1 of part 3 of Article 188, part 2 of Article 188, part 1 of Articles 38-205, point 1 of part 3 of Articles 38-188, point 1 of part 3 of Article 188, part 1 of Articles 38-205 and part 2 of Articles 38-205 of the Criminal Code of the Republic of Armenia. The preliminary investigation continues.