Վրաստանից «Եվրատեսիլ-2015»-ին կմեկնի Նինո Սուբլատին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային 60-րդ հոբելյանական մրցույթում, որը տեղի կունենա Ավստրիայում, Վրաստանը ներկայացնելու Է Նինո Սուբլատին, որը ճանաչում Է ստացել «Ռուսթավի-2» հեռուստաընկերության «Վրաստանի աստղ» երաժշտական նախագծում հաղթելու շնորհիվ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով «Նովոստի Գրուզիա»-ին:
«Եվրատեսիլ»-ին մասնակցելու հավակնորդների թվում Էին Միշա Սուլուխիան, «Նյուտոն» խումբը, Էթեր Բերիաշվիլին եւ Էդվարդ Մեյսոնը, բայց նախապատվությունը տրվել Է Նինո Սուբլատիին:
Վրաստանի Հանրային հեռարձակողի մարկետինգային ծառայության ղեկավար Թինաթին Բերդզենիշվիլիի խոսքով՝ տնօրենությունն ուշադրության Է առել հանդիսատեսների ցանկությունը եւ նրանց թույլ Է տվել միջազգային ժյուրիի հետ համատեղ որոշել ընտրական փուլի հաղթողին: Երկու շաբաթվա ընթացքում Վրաստանի Հանրային հեռարձակողի եթերում ցուցադրում Էին մասնակիցների երգերի տեսահոլովակները: Սուբլատին կատարել Է Warrior երգը:
Մրցույթն անցկացվելու Է Վիեննայի Wiener Stadthalle քաղաքային սրահի ամենամեծ հարթակում, որը 1950-ական թվականներին կառուցվել Է ավստրիացի ճարտարապետ Ռոլանդ Ռայների նախագծով:
Շինությունը բաղկացած Է 6 դահլիճից, ամենախոշոր հարթակը կարող Է տեղավորել մոտավորապես 16 հազար մարդու:

На "Евровидение-2015" от Грузии поедет Нино Сублати
Грузию на юбилейном 60-м международном песенном конкурсе "Евровидение-2015", который пройдет в Австрии, будет представлять Нино Сублати, которая прославилась благодаря победе в музыкальном проекте телекомпании "Рустави-2" "Звезда Грузии".
Среди претендентов на участите в "Евровидении" были Миша Сулухия, группа "Ньютон", Этер Бериашвили и Эдвард Мейсон, но предпочтение было отдано Нино Сублати, сообщает Арменпресс со ссылкой на Новости-Грузия.
По словам главы маркетинговой службы Общественного вещателя Грузии Тинатин Бердзенишвили, дирекция приняла во внимание желание зрителей и позволила им совместно с международным жюри определить победителя отборочного цикла. В течение двух недель в эфире Общественного вещателя Грузии транслировались клипы, снятые на песни участников.Сублати исполнила песню Warrior.
Конкурс пройдет на самой большой площадке Венского городского зала Wiener Stadthalle, который был построен в 1950-х годах по проекту австрийского архитектора Роланда Райнера. Арена состоит из 6 залов, вместительность самой крупной площадки - около 16 тысяч человек.