Հայկ Գրիգորյանը նշանակվել է ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանիհրամանագրով`Հայկ Գրիգորյանը նշանակել է Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը հրամանագիրն ստորագրել է` ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 5-րդ կետով և հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության քննչական կոմիտեի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 11-րդ հոդվածի 3-րդ և 20-րդ հոդվածի 4-րդ մասերը:

YEREVAN, 14 JANUARY, ARMENPRESS. By the decree of President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, Hayk Grigoryan has been appointed Vice-Chairman of the Investigative Committee of the Republic of Armenia, Head of the General Military Investigation Department.
As the Department of Public Relations and Mass Media of the Structure to the Office of the President of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, Serzh Sargsyan signed the decree, guided by Article 55 (5) of the Constitution of the Republic of Armenia and accepting as a basis Article 11 (3)(20)(4) of the Law of the Republic of Armenia “On the Investigative Committee of the Republic of Armenia”.