«Նովոստի-Արմենիա» զանգահարած և Պերմյակովի հայր ներկայացած մարդը ցավակցել է Գյումրիի զոհերի հարազատներին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Նովոստի-Արմենիա» գործակալություն զանգահարած և որպես Վալերի Պերմյակովի հայր ներկայացած մարդը ցավակցություն է հայտնել Գյումրիում կարատված ողբերգության հետևանքով զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին։
«Ես զանգահարեցի, որպեսզի ցավակցություն հայտնեմ հարազատներին և բարեկամներին, այդ քաղաքի բոլոր բնակիչներին, ինձ դժվար է խոսել, որովհետև... ինչպես կարող էր նման բան կատարվել...»,-ասաց գործակալություն զանգահարած տղամարդը։
Նա նշեց, որ իր որդին` Վալերի Պերմյակովը, ծառայել է Անդրբայկալյան երկրամասում, չորս ամսվա ուսում է անցել ուսումնական կենտրոնում։
Նա միաժամանակ չհաստատեց ԶԼՄ-ներում տարածված տեղեկությունն այն մասին, որ «Վալերի Պերմյակովը բազմաթիվ անգամ փախել է բանակից»։
«Ես այդպիսի տեղեկություն չունեմ, մենք զրուցել ենք հեռախոսով.... հնարավոր է, ինչ-որ խախտումներ ուներ, բայց դրանց մասին ոչին չի ասել, հնարավոր է, որ եղել են, բայց չեմ կարող հաստատել»,- ասաց զանգահարողը։
Նա նշեց, որ վերջին անգամ որդու հետ խոսել է Սուրբ ծննդյան օրը` հունվարի 7-ին, և զրույցի ընթացքում տարօրինակ ոչինչ չի նկատել։

Человек, позвонивший в редакцию "Новости-Армения" и представившийся отцом Пермякова, выразил соболезнования родным и близким погибших в Гюмри
Человек, позвонивший в редакцию «Новости-Армения» и представившийся отцом военнослужащего Валерия Пермякова, Павлом Пермяковым, выразил соболезнования родным и близким погибших в трагедии в Гюмри.
«Я позвонил, чтобы выразить соболезнования родным и близким, всем жителям этого города, мне сложно говорить, потому что ... как могло такое случиться...», - сказал звонивший.
Он отметил, что его сын – Валерий Пермяков, служил в Забайкальском крае, прошел четырехмесячное обучение в учебном центре.
«Он прослужил там четыре месяца, служил очень хорошо, в армию пошел с охотой. У него были успехи по боевой и физической подготовке, техническому вождению танков, ему дали очередное звание сейчас», - сказал собеседник агентства.
При этом он не подтвердил распространенную в СМИ информацию о том, что Валерий Пермяков "неоднократно бегал из армии".
Он отметил, что в последний раз говорил с сыном по телефону на Рождество – 7-го января, и в ходе разговора не заметил ничего необычного.