Դերասան Քլինթ Իսթվուդը բաժանվել Է կնոջից 18 տարվա ամուսնությունից հետո
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան եւ ռեժիսոր Քլինթ Իսթվուդը կնոջից՝ Դինա Իսթվուդից, բաժանվել Է 18 տարվա ամուսնությունից հետո: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է E-online հրատարակությունը:
Նրա տվյալների համաձայն՝ ամուսնալուծության ընթացակարգն ավարտվել է Մոնտերեյ քաղաքի (Կալիֆոռնիայի նահանգ) դատարանում: Խնամակալության հարցեր դատարանում չեն արծարծվել: Ապահարզանի ֆինանսական բաղադրիչի վերաբերյալ տեղեկատվությունը մնում Է գաղտնի:
Զույգի բաժանման մասին հայտնի Է դարձել անցյալ տարվա հոկտեմբերին, պատճառ են դարձել անհաշտելի հակասությունները: Դինա Իսթվուդն ապահարզանի համար դիմել Էր 2013 թվականի դեկտեմբերին:
Իսթվուդը հանդիսականին հայտնի Է «Լավ, վատ, չար», «Գրան Տորինո», ինչպես նաեւ «Մեկմիլիոնանոց փոքրիկը» եւ «Չներվածը» ֆիլմերում խաղացած դերերով:
Դինան Իսթվուդի, որն 84 տարեկան Է, երկրորդ կինն Է, ըստ որում նա դերասանից երիտասարդ Է 35 տարով: 1996 թվականին Դինան ծննդաբերել Է իր առաջնեկին, որն Իսթվուդի համար դարձել Է յոթերորդ երեխան, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Актер Клинт Иствуд развелся с женой после 18 лет брака
Актер и режиссер Клинт Иствуд развелся с женой Диной Иствуд после 18 лет брака. Как передает Арменпресс, об этом во вторник сообщило издание E-online.
Согласно его данным, процедура расторжения брака завершилась в суде города Монтерей (штат Калифорния). Пара воспитывает 18-летнюю дочь Морган, вопросы опеки в суде не поднимались. Кроме того, информация о финансовой составляющей развода остается тайной.
О расставании пары стало известно в октябре прошлого года, причиной стали непримиримые противоречия. Дина Иствуд подала на развод в декабре 2013 года.
Иствуд хорошо известен зрителям ролями в фильмах "Хороший, плохой, злой", "Гран Торино", а также "Малышка на миллион" и "Непрощенный".
Иствуд, которому 84 года, был женат наРуиз вторым браком, приэтом она моложе актера на35 лет. В 1996 году Руиз родила своего первенца, который стал дляИствуда седьмым ребенком.