ՀՀ Նախագահը ծանոթացել է Երվանդ Քոչարի 115-ամյա հոբելյանին նվիրված ցուցահանդեսի աշխատանքներին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է «Գաֆէսճեան» արվեստի կենտրոն, դիտել Երվանդ Քոչարի 115-ամյա հոբելյանին նվիրված «Քոչար. մարտահրավեր Ժամանակին» ցուցահանդեսը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, այն կազմակերպվել է «Գաֆէսճեան» արվեստի կենտրոնի միջթանգարանային համագործակցության ծրագրի շրջանակներում՝ Երվանդ Քոչարի թանգարանի հետ համատեղ: Ցուցահանդեսում ներկայացված է արվեստագետի ստեղծագործությունների ընտրանին՝ գլուխգործոցներ Քոչարի փարիզյան և երևանյան շրջաններից. գեղանկար, քանդակ, գրաֆիկական աշխատանքներ և տարածանկարներ: Ցուցադրությունն ընդգրկում է երեսուն աշխատանք Երվանդ Քոչարի թանգարանից և մասնավոր հավաքածուներից:

Президент Армении побывал на выставке, посвященной 115-летию Ерванда Кочара
Президент Армении Серж Саргсян 10 декабря посетил центр искусств «Гафесчян», побывал на выставке, посвященной 115-летию скульптора, Народного художника СССР Ерванда Кочара «Кочар: вызов времени».
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, выставка была организована в рамках программы межмузейного сотрудничества центра искусств «Гафесчян» совместно с музеем Ерванда Кочара.
На выставке представлены лучшие картины и скульптуры ереванского и парижского периода Кочара. Всего было представлено 30 работ из музейной экспозиции и частных коллекций.