Ջասթին Բիբերը գլխավորել է մինչեւ 30 տարեկան ամենաբարձր վճարվող հայտնիների ցուցակը
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադացի երգիչ Ջասթին Բիբերը գլխավորել է մինչեւ 30 տարեկան ամենաբարձր վճարվող հայտնիների ցուցակը, որը հրապարակել է Forbes ամերիկյան ազդեցիկ հանդեսը:
Հրատարակության տվյալներով՝ անցյալ տարվա հունիսից մինչեւ այս տարվա հունիսն ընկած ժամանակաշրջանում Բիբերը վաստակել է շուրջ 80 մլն դոլար: Ինչպես նշում է Forbes-ը, 20-ամյա կատարողին եկամուտների հիմնական գումարը բերել է համաշխարհային շրջագայությունը:
Ուշագրավ է, որ վարկանիշի տասը տեղերից ինը զբաղեցնում են երաժիշտները: Երկրորդ հորիզոնականում One Direction բրիտանական հայտնի փոփ-խումբն է: Տարվա ընթացքում այդ խումբը, որի մասնակիցների միջին տարիքը 21 է, վաստակել է 75 մլն դոլար:
Առաջատարների եռյակը եզրափակում է քանթրի ոճով երաժշտության 24-ամյա ամերիկացի կատարող Թեյլոր Սվիֆթը, որը վաստակել է 64 մլն դոլար: Այս տարվա մարտին Սվիֆթը գլխավորել է 40 ամենաբարձր վճարվող երաժիշտների վարկանիշը, որը կազմել է ամերիկյան Billboard հանդեսը: Հոկտեմբերին երգչուհին թողարկել է «1989» վերնագրով նոր ալբոմը, որը հիթ է դարձել:
Վարկանիշի չորրորդ հորիզոնականն զբաղեցնում է ամերիկացի 29-ամյա կատարող Բրունո Մարսը (60 մլն դոլար): Հինգերորդ տեղում 26-ամյա փոփ-աստղ Ռիհաննան է (48 մլն դոլար): Վեցերորդը 22-ամյա ամերիակցի երգչուհի Մայլի Սայրուսն է (36 մլն դոլար):
Յոթերորդ տեղում հայտնվել է «Օսկար»-ի 24-ամյա դափնեկիր Ջենիֆեր Լոուրենսը (34 մլն դոլար): Նա դարձել է վարկանիշում տեղ գտած միակ դերասանուհին:
Ութերորդ տեղն զբաղեցնում է փոփ-աստղ Լեդի Գագան (33 մլն դոլար), իններորդ տեղը՝ շվեդ դիջեյ Ավիչին (28 մլն դոլար), տասներորդը՝ ամերիկացի դիջեյ Սկլիրեքսը (18 մլն դոլար), հաղորդել է ՏԱՍՍ-ը:

Джастин Бибер возглавил список самых высокооплачиваемых знаменитостей в возрасте до 30 лет
Канадский певец Джастин Бибер возглавил список самых высокооплачиваемых знаменитостей в возрасте до 30 лет, опубликованный сегодня влиятельным американским журналом Forbes, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По данным издания, с июня прошлого по июнь нынешнего года Бибер заработал порядка 80 млн долларов. Как отмечаетForbes, основную сумму доходов 20-летнему поп-исполнителю принесло масштабное мировое турне.
Журнал напоминает, что в последнее время Бибер нередко оказывается в центре скандалов. Так, недавно он заплатил 80 тыс. долларов своему соседу в Лос-Анджелесе за то, что забросал его дом яйцами. В октябре кумир миллионов подростков едва не задушил папарацци, который мешал ему зайти в гостиницу в Париже. А в конце прошлого года бразильская полиция обвинила исполнителя в том, что он разрисовал граффити стены отеля в Рио-де-Жанейро.
Примечательно, что девять из десяти мест в рейтинге занимают музыканты. На второй строчке оказалась известная британская поп-группа One Direction. За год коллектив, средний возраст участников которого составляет 21 год, заработал 75 млн долларов.
Замыкает тройку лидеров 24-летняя американская исполнительница музыки в стиле кантри Тейлор Свифт, заработавшая 64 млн долларов. В марте этого года Свифт возглавила рейтинг 40 самых высокооплачиваемых музыкантов, составленный американским журналом Billboard. В октябре певица выпустила новый альбом под названием "1989", который сразу же стал хитом.
Четвертую строчку рейтинга занимает 29-летний американский исполнитель Бруно Марс (60 млн долларов). На пятом месте в списке - 26-летняя поп-звезда Рианна (48 млн долларов), на шестом - 22-летняя певица из США Майли Сайрус (36 млн долларов).
На седьмом месте оказалась 24-летняя обладательница "Оскара" Дженнифер Лоуренс (34 млн долларов). Именно она стала единственной актрисой, попавшей в рейтинг.
Восьмое место занимает поп-звезда Леди Гага (33 млн долларов), девятое - шведский диджей Авичи (28 млн долларов), десятое - американский диджей Скриллекс (18 млн долларов).