Ջասթին Բիբերին հարկադրել են պատեր ներկել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադացի փոպ-կատարող Ջասթին Բիբերը դատարանի վճռով ավելի քան 80 հազար դոլար Է վճարել որպես տուգանք եւ փոխհատուցում բարբարոսության համար եւ ճշտապահորեն հաճախում Է զայրույթի կառավարման դասընթացներին, որոնք պլանավորում Է ավարտել 2015 թվականի փետրվարին: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել է Associated Press-ը՝ հղում անելով երգչի փաստաբանին:
Ինչպես պնդում Է TMZ պորտալը, վկայակոչելով աղբյուրներ, կատարելով դատարանի վճիռը՝ Բիբերը MusiCares հիմնադրամում հինգ օր կատարել է հասարակական աշխատանքներ, հիմնադրամ, որն օգնում Է թմրակախվածության դեմ պայքարող երաժիշտներին: Մասնավորապես, նա պատեր Է ներկել հիմնադրամի գրասենյակում եւ վերադասավորել կահույքը:
2014 թվականի հունվարին Բիբերը ձվեր Է շպրտել իր հարեւանի տան վրա, տուժողը դիմել Է ոստիկանություն: Հուլիսին Լոս Անջելեսի օկրուգային դատարանը երգչին դատապարտել Է գրեթե 81 հազար դոլարի չափով տուգանքի, ինչպես նաեւ հինգ օրվա հասարակական աշխատանքների եւ պարտավորեցրել Է անցնել զայրույթի կառավարման 12-շաբաթյա դասընթաց:

Джастина Бибера заставили красить стены
Канадский поп-исполнитель Джастин Бибер заплатил по решению суда более 80 тысяч долларов в качестве штрафа и компенсации за вандализм и исправно посещает курсы по управлению гневом, которые планирует завершить в феврале 2015 года. Как передает Арменпресс, об этомсообщаетAssociated Pressсо ссылкой на адвоката певца.
Как утверждает со ссылкой на источники портал TMZ, выполняя решение суда, Бибер в течение пяти дней трудился на общественных работах в фонде MusiCares, который помогает музыкантам, борющимся с наркозависимостью. В частности, он красил стены в офисе фонда и переставлял мебель.
В январе 2014 года Биберзабросаляйцами дом своего соседа, потерпевший написал заявление в полицию. В июле окружной суд Лос-Анджелесаприговорилпевца к штрафу размером в почти 81 тысячу долларов, а также к пяти дням общественных работ и обязали пройти 12-недельный курс по управлению гневом.