Կանադայում մեկնարկել են Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի Մոնրեալ քաղաքի ՄկԳիլ համալսարանի Փոլաքի անվան հռչակավոր համերգասրահում սեպտեմբերի 13-ին կայացել է հանրահայտ «Մոլինարի» քառյակի համերգը, որով մեկնարկել են Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումները Կանադայում: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, բացման խոսքով հանդես է եկել Կանադայում ՀՀ դեսպան Արմեն Եգանյանը, ով մատնանշել է Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման կարևորությունը` որպես մարդկության դեմ ոճիրների կանխարգելման անհրաժեշտ պայման:
500-հոգանոց բազմությունն ունկնդրել է Արամ Խաչատրյանի, Տիգրան Մանսուրյանի, Լևոն Չավուշյանի և Ջիվան Տեր-Թադևոսյանի ստեղծագործությունները:

Events dedicated to Armenian Genocide centennial launch in Canada
YEREVAN, SEPTEMBER 16, ARMENPRESS: Events dedicated to Armenian Genocide Centennial launched in Canada with the concert of the well-known Molinari Quartet held September 13 at Pollack Hallof McGill University.
Armenian Ambassador to Canada Armen Yeganyan delivered an opening speech, Press Information and Public Relations Department of the Ministry of Foreign Affairs of Armenia told Armenpress. In his address Armen Yeganyan highlighted the importance of recognition of the Armenian Genocide as a necessary condition for prevention of crimes against humanity.
Works by Aram Khachaturian, Tigran Mansuryan, Levon Chavushyan and Jivan Ter-Tadevosyan were performed.