Հոլիվուդյան դերասան Նիկոլաս Քեյջը պապիկ Է դարձել
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրաճանաչ ամերիկացի դերասան Նիկոլաս Քեյջը 50 տարեկանում պապիկ Է դարձել. նրա Ուեսթոն որդին առաջնեկն Է ունեցել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հուլիսի 4-ին գրել Է Daily Mail թերթը:
Ինչպես հայտնի Է դարձել մամուլին, Ուեսթոն Քեյջի 23-ամյա կինը՝ Դանիելը, հուլիսի 1-ին որդի Է ծնել. նրան Լյուսիան Օգաստուս Քոփոլա Քեյջ անունն են տվել՝ ի հիշատակ տոհմակիցների:
«Լյուսիան անունը ռումինական տոհմածառից Է, ինչպես որ ես, իսկ Օգաստուս անունը վերցված Է Ուեսթոնի պապիկից»,-հայտնել Է Դանիել Քեյջը: Ուեսթոնի խոսքով՝ իր հայրը ցնծության մեջ Էր, երբ իմացավ, որ թոռ Է ունենալու:
Նիկոլաս Քեյջը Քոփոլաների ընտանիքի երրորդ սերունդն Է: Նշանավոր կինոռեժիսոր Ֆրենսիս Ֆորդ Քոփոլան նրա հորեղբայն Է: Այժմ դերասանը եւ նրա երրորդ կինը՝ Էլիսա Քիմը, դաստիարակում են իրենց ութամյա որդուն:
Նիկոլաս Քեյջը նկարահանվել Է 60-ից ավելի ֆիլմերում: Նա դերասանական արվեստի համար արժանացել Է մի շարք հեղինակավոր պարգեւների՝ չորս «Ոսկե գլոբուսի» եւ երկու «Օսկարի», հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Голливудский актер Николас Кейдж стал дедушкой
Известный американский актер Николас Кейдж в50 лет стал дедушкой, уего сына Уэстона родился первенец, пишет впятницу газета Daily Mail.
Как стало известно прессе, супруга 23-летнего Уэстона Кейджа Даниэль 1 июля родила сына, ему дали имя Люсиан Огастус Коппола Кейдж впамять ородословной семьи.
"Имя Люсиан отрумынской родословной, каки я, аимя Огастус взято отдедушки Уэстона",— сообщила Даниэль Кейдж. По словам Уэстона, его отец был ввосторге, когда узнал, что унего будет внук.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости,Николас Кейдж представляет третье поколение семьи Копполы. Знаменитый кинорежиссер Френсис Форд Коппола, его дядя. Сейчас актер иего третья посчету жена Элисса Ким воспитывают восьмилетнего сына.
Николас Кейдж снялся вболее чем 60 фильмах. Он обладатель ряда престижных наград заактерское искусство— четыре премии "Золотой Глобус" идва "Оскара".