Նախագահը ներկա է գտնվել Ոստիկանության զորքերի նոր վարչական շենքի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մայրաքաղաքի Դավթաշեն վարչական շրջանում ներկա է գտնվել ՀՀ ոստիկանության զորքերի նոր վարչական շենքի բացման արարողությանը: Միջոցառումը համընկնում է ոստիկանության զորքերի կազմավորման 22-րդ տարեդարձի օրվան: Հանրապետության Նախագահը շրջել է երկհարկանի հիմնանորոգված շենքում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին, ստեղծված աշխատանքային պայմաններին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Նախագահին շրջայցի ժամանակ ներկայացրել են, որ վարչական շենքն ունի ժամանակակից, կահավորված աշխատասենյակներ, դահլիճ, ուսումնական և ցուցադրական սրահներ, որոնք հագեցած են նոր սերնդի տեխնիկայով, ծառայության պայմանները դյուրին դարձնելու և աշխատանքը ժամանակի պահանջներին համահունչ կազմակերպելու անհրաժեշտ միջոցներով:
Հանրապետության Նախագահն այցելել է նաև վարչական նոր շենքում բացված ոստիկանության զորքերի անցած ճանապարհն ընդհանրացնող թանգարան, որն առաջիկայում կհարստացվի մարտական ուղի անցած և զոհված զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող վկայություններով ու պատմական նմուշներով:
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ոստիկանության զորքերի կազմավորման 22-րդ տարեդարձի առթիվ շնորհավորել և արդյունավետ ծառայություն է մաղթել ոստիկանության զորքերի հրամանատարությանն ու ողջ անձնակազմին:

Президент Армении присутствовал на церемонии открытия административного здания войск полиции РА
Президент РА Серж Саргсян сегодня присутствовал на церемонии открытия административного здания войск полиции в ереванском районе Давидашен. Президент осмотрел помещения капитально отремонтированного здания, ознакомился с условиями работы сотрудников.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе президента, в ходе визита президенту были продемонстрированы современное оборудование нового здания, удобные кабинеты, актовый зал, учебные и демонстрационные помещения, оснащенные по последнему слову техники и всем необходимым, чтобы работа система соответствовала требованиям времени.
Глава государства посетил также музей, ознакомился с экспонатами, рассказывающими о пройденном полицией пути.
Президент Серж Саргсян поздравилруководство и личный состав полицейских войск Армении по случаю 22-й годовщины формирования войск полиции РА и пожелал им эффективной службы.