Փոլ Մակարտնին ապաքինվել Է ու մեկնել Ճապոնիայից
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի ռոք-երաժիշտ սըր Փոլ Մակարտնին, որը Տոկիոյում հոսպիտալացվել Էր վիրուսային վարակի պատճառով, ապաքինվել Է եւ մկնել Ճապոնիայից: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մայիսի 27-ին հաղորդել Է France-Press գործակալությունը՝ վկայակոչելով համերգային շրջագայության կազմակերպիչներին:
Կազմակերպիչների խոսքով՝ Մակարտնին «բավականաչափ ապաքինվել Է ինքնաթիռով մեկնելու համար»: Թե հատկապես ուր Է ուղեւորվել երաժիշտը, չի հաղորդվում:
Մակարտին հոսպտալացվել Էր այն բանից հետո, երբ հիվանդությունը, որի պատճառով նա չեղյալ Էր հայտարարել մի շարք համերգներ Ճապոնիայում եւ Հարավային Կորեայում, ավելի Էր բարդացել:
Ավելի վաղ Մակարտինին հիվանդության պատճառով չեղյալ Էր հայտարարել չորս համերգ Ճապոնիայում, ինչպես նաեւ մեկ համերգ Սեուլում: Հաջորդ ամսին բրիտանացի երաժշտի համար պլանավորված են մի քանի շոուներ ԱՄՆ-ում: Դրանց չեղարկման մասին առայժմ տեղեկություններ չկան, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստի գործակալությունը:

Пол Маккартни выздоровел и покинул Японию
Британский рок-музыкант сэр Пол Маккартни, который был госпитализирован вТокио из-за вирусной инфекции, выздоровел ипокинул Японию. Как передает Арменпресс, об этом сообщаетагентство Франс Пресссоссылкой наорганизаторов концертного тура.
По словам организаторов, Маккартни "выздоровел достаточно, чтобы лететь насамолете". Куда именно направился музыкант, несообщается.
Маккартни был госпитализирован после того, какболезнь, из-за которой он отменил ряд концертов вЯпонии иЮжной Корее, прогрессировала.
Ранее из-за болезни Маккартни отменил четыре концерта вЯпонии, атакже концерт вСеуле. В следующем месяце убританского музыканта запланировано несколько шоу вСША. Об их отмене пока несообщалось.