Rolling Stones-ը վերսկսել Է ընդհատված շրջագայությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Rolling Stones խումբը վերսկսել է իր համաշխարհային շրջագայությունը եւ առաջին համերգն է տվել վոկալիստ Միք Ջագերի ընկերուհու մահվանից հետո: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մայիսի լույս 27-ի գիշերը հաղորդել Է Reuters գործակալությունը:
Խումբը չեղյալ Էր հայտարարել շրջագայությունն Ավստրալիայում եւ Նոր Զելանդիայում այն բանից հետո, երբ վոկալիստ Միք Ջագերի ընկերուհին՝ Լորեն Սքոթը, իքնասպանությամբ վերջ Էր տվել կյանքին: Ջագերի 49-ամյա սիրուհու մարմինը մարտի 17-ին գտել Էին Նյու Յորքի բնակարանում:
«Ռոլինգները» մայիսի 26-ի երեկոյան ելույթ են ունեցել Նորվեգիայի մայրաքաղաք Օսլոյում: Համերգի Էր եկել ավելի քան 20 հազար հանդիսական: Ըստ գործակալության տվյալների՝ այն երգերի թվում, որոնք կատարել են երաժիշտները, եղել են Satisfaction, Brown Sugar եւ Sympathy for the Devil հիթերը:
Հաղորդվում Է, որ Ավստրալիայում եւ Նոր Զելանդիայում չկայայած համերգները փոխադրվել են հոկտեմբեր եւ նոյեմբեր ամիսներ:
The Rolling Stones-ի ալբոմների ընդհանուր տպաքանակը, որոնց թիվը գրեթե 30 Է (չհաշված համերգայինները), գերազանցել Է 250 միլիոնը, ընդ որում 200 միլիոնը վաճառվել Է ԱՄՆ-ում: 1989 թվականին խումբը մտել Է Ռոք-ն-ռոլի փառքի սրահ, իսկ 2004 թվականին, ըստ Rolling Stone հանդեսի վարկածի, չորրորդ տեղն Է զբաղեցրել բոլոր ժամանակների 50 մեծագույն կատարողների ցուցակում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Rolling Stones возобновили прерванное турне
Группа Rolling Stones возобновила свое мировое турне ипровела первый концерт после гибели подруги вокалиста Мика Джаггера. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой наРИА Новости.
Группа отменила тур поАвстралии иНовой Зеландии после того, какподруга вокалиста Мика Джаггера Лорен Скотт покончила жизнь самоубийством. Тело 49-летней возлюбленной Джаггера было найдено 17 марта вквартире вНью-Йорке.
"Роллинги" выступили встолице Норвегии Осло впонедельник поздно вечером. На концерт пришли более 20 тысяч зрителей. По данным агентства, среди песен, которые сыграли музыканты, были хиты Satisfaction, Brown Sugar иSympathy forthe Devil.
Сообщается, что отмененные концерты вАвстралии иНовой Зеландии будут перенесены наоктябрь иноябрь.
Общий тираж альбомов The Rolling Stones, которых насчету группы почти 30 (не считая концертные), превысил 250 миллионов, причем 200 миллионов были проданы вСША. В 1989 году группа вошла вЗал славы рок-н-ролла, ав 2004 году заняла четвертое место всписке 50 величайших исполнителей всех времен поверсии журнала Rolling Stone.