Հիփ-հոփ ոճի սիրահարները հնարավորություն կունենան մասնակցել մրցույթի
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնն ԱՄՆ դեսպանության հետ համագործակցությամբ հայտարարում են «Անսահման հիփ-հոփ» մրցույթի մեկնարկը, որն իրականացվում է Sea2Sea տարածաշրջանային նախագծի շրջանակներում: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ կետրոնից, այդ նպատակով ԱՄՆ-ից Հայաստան է ժամանելու Soul Street Dance հիփ-հոփ պարային քառյակը, որի անդամները հանդես կգան ժյուրիի կազմում, մրցույթի մասնակիցների հետ կվարեն վարպետության դասեր, հանդիպումներ կունենան Հայաստանի հիփ-հոփ համայնքի ներկայացուցիչների և «Թումո» կենտրոնի պատանիների հետ: 16-26 տարեկան Հայաստանի քաղաքացիները, ովքեր սիրում են պարել հիփ-հոփ (breakin’, poppin’, lockin’ կամ այլ պարային ոճերում), կարող են դիմել մրցույթին մասնակցելու համար:
Մայիսի 23-ին Երևանում, իսկ մայիսի 24-ին Վայքում և Չարենցավանում անկացվելու են նախընտրական փուլեր, որոնց ընթացքում հայտ ներկայացրած մասնակիցները կմրցեն միմյանց հետ: Լավագույն պարողները կհրավիրվեն Երևան` մասնակցելու Soul Street Dance խմբի վարպետության դասերին, համայնքային հանդիպումներին և կնախապատրաստվեն մայիսի 28-ին «Թումո պլազա»-ում կայանալիք բացօթյա պարային շոուին: Միջոցառման ընթացքում իրենց երաժշտական ստեղծագործութունը կներկայացնեն նաև «Թումո»-ի սաները, ովքեր նախապես մասնակցել էին հիփ-հոփ երաժշտության ստեղծման աշխատարանին: Պատանիները, օգտագործելով նորագույն տեխնոլոգիաները, ինչպես՝ Ableton, iPads and DJ Deck, կապահովեն կենդանի կատարում «Թումո»-ում:
Կազմակերպիչների հավաստմամբ, հանրային այս գունեղ միջոցառմամբ կամփոփվեն մրցույթի արդյունքները, և ժյուրին կընտրի լավագույն պարողներին, ովքեր կստանան հուլիսի 20-26-ը Բաթումում գալա ներկայացմանը մասնակցելու ուղեգրեր: Մրցույթի հայտերի մեկնարկը տրված է: Ցանկացողները մինչև մայիսի 19-ը կարող են մասնակցել նախըտրական փուլին երեք քաղաքներից մեկում:

YEREVAN, MAY 14, ARMENPRESS. In partnership with the United States Embassy in Yerevan, Tumo announced the start of the Unlimited Hip Hop competition being held in the framework of the Sea2Sea regional street dancing project. Tumo informed “Armenpress” that Soul Street Dance, a group of four dancers from the United States, will visit Armenia to judge the dance competitions and hold master classes and informal meet-ups with the local hip hop dance community and Tumo students.
Armenian citizens between the ages of 16 and 26 who love hip hop dancing (breakin’, poppin’, lockin’, or any other style) can apply to take part in the competition.
Auditions will take place on May 23 in Yerevan, and on May 24 in Vayk and Charentsavan. During the auditions, applicants will compete with each other in hip hop style. The jury will choose the best dancers from the three cities who will be invited to Yerevan to participate in a number of master classes offered by Soul Street Dance and prepare for a gala performance at the Tumo Plaza on May 28. The final event will feature a musical performance by a group of Tumo students who have previously participated in the hip hop music composing workshop. The students will use the Abelton platform, iPads and a DJ deck to perform live at the event.
The final performance will sum up the competition by selecting a group of local dancers who will travel to Batumi Georgia as youth ambassadors to perform in a collaborative dance with their regional counterparts.