«Եվրատեսիլ 2014»-ի հայաստանյան պատվիրակությունը պատրաստվում է եզրափակչում Արամ MP3-ի ելույթին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2014»-ի եզրափակիչ փուլին մնացել են հաշված ժամեր: Մրցույթի հայաստանյան պատվիրակությունը պատրաստվում է Արամ MP3-ի եզրափակչի ելույթին: Կոպենհագենից Առաջին ալիքի PR մենեջեր Արուսյակ Զախարյանը «Արմենպրես»-ին պատմեց, որ նախապատրաստական վերջին աշխատանքներն են իրականացվում:
«Պատվիրակության անդամների տրամադրությունը բարձր է, նաև` սպասողական: Մենք հույս ունենք, որ 7 թիվը հաջողություն է բերելու մեզ այսօր»,- տպավորոթյունները փոխանցեց Զախարյանը` հավելելով, որ ամեն ինչ արվում է լավ և, ամենակարևորը, հիշվող ելույթ ունենալու համար:
Մայիսի 10-ին երեկոյան կայանալիք եզրափակչում 7 համար ներքո «Not alone» երգով ելույթ ունեցող Արամ MP3-ի հետ Կոպենհագենում է մրցույթի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը, Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական շուրջ 30 հոգուց բաղկացած թիմը, երգչի կինը, ինչպես նաև ընկերները«Վիտամին» հումորային ակումբից:
Եվրոպայի հեռարձակողների միությունը հրապարակել է այն ցուցակը, որում ներկայացված են «Եվրատեսիլ 2014» երգի մրցույթին մասնակցող երկրների` իրենց գնահատականները հայտարարելու հաջորդականությունը:
Հայաստանը կլինի 15-րդ երկիրը, որը կհրապարակի իր քվեարկության արյունքները: Հայաստանյան արդյունքները կհայտնի հեռուստահաղորդավար Աննա Ավանեսյանը: Երեսունյոթ երկրներումքվեարկության արդյունքների հրապարակումը կսկսի Ադրբեջանը, իսկ կեզրափակի` Սլովենիան: Բոլոր երկրները` բացառությամբ Ֆրանսիայի, իրենց միավորները կհայտնեն անգլերենով: Հայաստանում մրցույթի եզրափակչին հեռուստադիտողները կարող են հետևել 23:00-ից` Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում:

Armenian delegation to Eurovision 2014 getting ready for Aram MP3’s performance
YEREVAN, MAY 10, ARMENPRESS. Only few hours are remaining to the launch of Eurovision 2014 international song contest. The Armenian delegation to the contest is getting ready for Aram MP3’s performance in the final. In a conversation with “Armenpress” from Copenhagen the PR Manager of the 1st Channel Arusyak Zakharyan stated that the final preparatory activities are being carried out at the present moment.
Among other things, the PR Manager of the 1st Channel Arusyak Zakharyan underscored: “The members of the delegation are in a good mood and they are full of expectations. We are hopeful that 7 will be a lucky number for us.” In addition Zakharyan noted that they are doing their best to introduce a good and a memorable performance.
Armenia’s delegate to Eurovision 2014 international song contest is Aram mp3. Aram Mp3 has been announced in the Big New Year's Gala TV Show, broadcast on the Armenian First Channel. Aram Mp3 is one of the most beloved personalities of the Armenian show business. He is not only well-known as the singer but also as the comedian and showman. The singer is mostly famous for his live performances. He has a very unique style of covering the international hits and comedies.