«Եվրատեսիլ 2014»-ի հայաստանյան պատվիրակությունը պատրաստվում է եզրափակչում Արամ MP3-ի ելույթին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2014»-ի եզրափակիչ փուլին մնացել են հաշված ժամեր: Մրցույթի հայաստանյան պատվիրակությունը պատրաստվում է Արամ MP3-ի եզրափակչի ելույթին: Կոպենհագենից Առաջին ալիքի PR մենեջեր Արուսյակ Զախարյանը «Արմենպրես»-ին պատմեց, որ նախապատրաստական վերջին աշխատանքներն են իրականացվում:
«Պատվիրակության անդամների տրամադրությունը բարձր է, նաև` սպասողական: Մենք հույս ունենք, որ 7 թիվը հաջողություն է բերելու մեզ այսօր»,- տպավորոթյունները փոխանցեց Զախարյանը` հավելելով, որ ամեն ինչ արվում է լավ և, ամենակարևորը, հիշվող ելույթ ունենալու համար:
Մայիսի 10-ին երեկոյան կայանալիք եզրափակչում 7 համար ներքո «Not alone» երգով ելույթ ունեցող Արամ MP3-ի հետ Կոպենհագենում է մրցույթի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը, Հանրային հեռուստաընկերության ստեղծագործական շուրջ 30 հոգուց բաղկացած թիմը, երգչի կինը, ինչպես նաև ընկերները«Վիտամին» հումորային ակումբից:
Եվրոպայի հեռարձակողների միությունը հրապարակել է այն ցուցակը, որում ներկայացված են «Եվրատեսիլ 2014» երգի մրցույթին մասնակցող երկրների` իրենց գնահատականները հայտարարելու հաջորդականությունը:
Հայաստանը կլինի 15-րդ երկիրը, որը կհրապարակի իր քվեարկության արյունքները: Հայաստանյան արդյունքները կհայտնի հեռուստահաղորդավար Աննա Ավանեսյանը: Երեսունյոթ երկրներումքվեարկության արդյունքների հրապարակումը կսկսի Ադրբեջանը, իսկ կեզրափակի` Սլովենիան: Բոլոր երկրները` բացառությամբ Ֆրանսիայի, իրենց միավորները կհայտնեն անգլերենով: Հայաստանում մրցույթի եզրափակչին հեռուստադիտողները կարող են հետևել 23:00-ից` Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում:

Делегация Армении готовится к выступлению Арама MP3 в финале Евровидении-2014
До финала Евровидении-2014 остались считанные часы. Делегация Армении готовится к выступлению Арама MP3. PR-менеджер Первого канала Арусяк Закарян рассказала Арменпресс, что в данный момент идут подготовительные работы.
«Настроение у команды прекрасное. Все томятся в ожидании. Очень надеемся, что цифра 7 принесет нам удачу», - сказала Закарян, что делается все для хорошего и главное – запоминающегося выступления.
10 мая Арам MP3 выступит со своей песней Notalone. Вместе с Арамом в Копенгагене находится делегация во главе с ГоарГаспарян: группа Общественного телевидения в составе 30 человек, супруга Арама, а также его друзья-одноклубники из «Витамина».
В финале Евровидения-2014 представитель Армении Арам MP3 выступит под номером 7. В Армении трансляция концерта начнется в 23.00 часов по Первому каналу.
Европейский Вещательный Союз (EBU) опубликовал список, согласно которому 37 стран-участниц будут представлять результаты голосования в конкурсе Евровидение-2014. Как передает Арменпресс со ссылкой на escxtra.com, 15-й в этом списке представлена Армения. Первым результаты объявит Азербайджан, завершит список Словения. Все страны, за исключением Франции, огласят результаты на английском языке. Результаты озвучит телеведущая Анна Аванесян.