Ե. Զախարյանը նշանակվել է ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների, Հ. Մանուկյանն` արդարադատության, Ա.Գրիգորյանը` բնապահպանության նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագրեր է ստորագրել, որոնց համաձայն`Երվանդ Զախարյանը նշանակվել է ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների, Հովհաննես Մանուկյանն` արդարադատության, Արամայիս Գրիգորյանը` բնապահպանության նախարար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը նշանակումների մասին որոշումները կայացրել է` ղեկավարվելովՀայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 4-րդ կետով:
ՀՀ Նախագահը նաև հրամանագրեր է ստորագրել Երվանդ ԶախարյանինՀայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից, իսկ Հովհաննես Մանուկյանին`Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պարտականություններից ազատելու մասին:

Y. Zakharyan is appointed Minister of Energy and Natural Resources, H. Manukyan-Minister of Justice, A. Grigoryan-Minister of Nature Protection
YEREVAN, APRIL 30, ARMENPRESS.Today the President of the Republic of Armenia Serzh Sargyan signed decrees according to which he appointed Yervand Zakharyan the Minister of Energy and Natural Resources, Hovhannes Manukyan- the Minister of Justice, Aramayis Grigoryan- the Minister of Nature Protection of the Republic of Armenia.
The Department of Mass Media and Public Relations of the President’s Staff of the Republic of Armenia informed Armenpress that Serzh Sargyan made the resolutions upon the appointments guided by Article 55, Paragraph 4 of the Constitution the Republic of Armenia.