Ե. Զախարյանը նշանակվել է ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների, Հ. Մանուկյանն` արդարադատության, Ա.Գրիգորյանը` բնապահպանության նախարար
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագրեր է ստորագրել, որոնց համաձայն`Երվանդ Զախարյանը նշանակվել է ՀՀ էներգետիկայի և բնական պաշարների, Հովհաննես Մանուկյանն` արդարադատության, Արամայիս Գրիգորյանը` բնապահպանության նախարար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը նշանակումների մասին որոշումները կայացրել է` ղեկավարվելովՀայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 4-րդ կետով:
ՀՀ Նախագահը նաև հրամանագրեր է ստորագրել Երվանդ ԶախարյանինՀայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահի պաշտոնից, իսկ Հովհաննես Մանուկյանին`Վրաստանում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պարտականություններից ազատելու մասին:

Ерванд Закарян назначен министром энергетики и природных ресурсов Армении, Ованнес Манукян – министром юстиции, а Арамаис Григорян – министром охраны природы
Президент Армении Серж Саргсян 30 апреля подписал указы, согласно которым: Ерванд Закарян назначен министром энергетики и природных ресурсов Армении, Ованнес Манукян – министром юстиции, а Арамаис Григорян – министром охраны природы.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян принял решения о назначениях, руководствуясь п.4 ст. 55 Конституции Армении.
Президент Армении также подписал указы об освобождении Ерванда Закаряна с должности Государственного комитета кадастра недвижимости, а Ованнеса Манукяна – с должности посла Армении в Грузии.