Վերանշանակվել են ՀՀ տարածքային կառավարման, կրթության և գիտության, աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգյանի հրամանագրերով` Արմեն Գևորգյանը նշանակվել է ՀՀ տարածքային կառավարման, Արմեն Աշոտյանը` կրթության և գիտության, Արտեմ Ասատրյանը` ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը նշանակումների մասին որոշումները կայացրել է` ղեկավարվելով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 4-րդ կետով:

Ministers of Territorial Administration, Education and Science, Labour and Social Affairs are reappointed
YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS: By the decrees of the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan, Armen Gevorgyan was appointed the Minister of Territorial Administration, Armen Ashotyan- the Minister of Education and Science, and Artem Asatryan-the Minister of Labour and Social Affairs.
The Department of Mass Media and Public Relations of the President’s Staff of the Republic of Armenia informed Armenpress that Serzh Sargsyan made the resolutions on the appointments guided by the Constitution of the Republic of Armenia, Article 55, Point 4.