ՀՀ Նախագահն աշխատանքային այցով կմեկնի Նիդերլանդների Թագավորություն
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 23-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Նիդերլանդների Թագավորություն`մասնակցելու Հաագայում կայանալիք Միջուկային անվտանգության գագաթնաժողովին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակներում նախատեսվում են Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հանդիպումները Նիդերլանդների վարչապետ Մարկ Ռուտեի, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ: Հանրապետության Նախագահը Նիդերլանդներում հանդիպում կունենա նաև տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:

Armenia’s President to pay working visit to the Netherlands
YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. On March 23 the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan will pay a working visit to the Kingdom of the Netherlands to attend the Nuclear Security Summit in The Hague.
The Mass Media and Public Relations Department of the President’s Office informed “Armenpress” that within the framework of the visit it is considered that the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan will have a meeting with the Prime Minister of the Kingdom of the Netherlands Mark Rutte and the Co-Chairs of the OSCE Minsk Group as well. Also, the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan will have a meeting with the representatives of the Armenian community of the Kingdom of the Netherlands.