ՀՀ Նախագահը ցավակցական հեռագիր է հղել Արա Շիրազի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Արա Շիրազի մահվան կապակցությամբ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Արա Շիրազի ընտանիքին հղված ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խոր ցավով տեղեկացա անվանի քանդակագործ, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ Արա Շիրազի մահվան մասին:
Նրա արդիական, միաժամանակ ազգային ոգով տոգորված ստեղծագործությունները ջերմ ընդունելություն են գտել արվեստասեր հասարակայնության շրջանում: Տաղանդավոր քանդակագործի ստեղծած արձաններն ու հարթաքանդակները զարդարում են մեր մայրաքաղաքը և վաղուց դարձել են Երևանի նկարագրի անբաժանելի բաղադրիչները:
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Արա Շիրազի ընտանիքին, հարազատներին, գործընկերներին և նրա արվեստը գնահատողներին»:

Armenia’s President sends telegram of condolences on occasion of death of Ara Shiraz
YEREVAN, MARCH 18, ARMENPRESS: Today, the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan sent a telegram of condolences on the occasion of the death of Ara Shiraz.
The Department of Mass Media and Public Relations of the President’s staff of the Republic of Armenia informed Armenpress that the telegram runs as follows: “I learnt about the death of the famous sculptor, People's Artist of the Republic of Armenia Ara Shiraz with deep sorrow.”
His contemporary works simultaneously imbued with the national spirit found a warm reception among art lover society. Statues and bas-reliefs created by the talented sculptor decorate our capital and became an integral component of the description of Yerevan long ago.
I express deepest sorrow to the family, friends, colleagues of Ara Shiraz, as well as those who appreciate his art”.