Ֆաբիո Կապելոն գոհ է ռուսների ցուցադրած խաղից
ԿՐԱՍՆՈԴԱՐ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ֆաբիո Կապելոն գոհ է Հայաստանի հետ խաղից: «Սա շատ լավ խաղ էր: Հայաստանի հավաքականը բավական լուրջ մրցակից է: Նրանք լավ և ագրեսիվ էին խաղում և բավականին լուրջ դիմադրում էին: Չպետք է մոռանալ, որ նրանք ոչ-ոքի խաղացին իտալացիների հետ: Իմ ֆուտբոլիստներից շատերը չէին խաղացել, բայց ընդհանուր առմամբ գոհ եմ խաղից»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` շեշտեց Կապելոն:
Նա փաստեց, որ ռուսաստանցի ֆուտբոլիստներից շատերը տարբեր մարզավիճակում էին, բայց գոհ է թիմի խաղից ընդհանրապես: «Ինձ համար աշխարհի առաջնությունում կարևոր է դուրս գալ խմբից: Ես միշտ փորձում եմ առաջադիմել, այսպես պետք է մտածեն նաևֆուտբոլիստները»,- ասաց Կապելոն:
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմը ազգային թիմը մարտի 5-ին ընկերական խաղում 2-0 հաշվով պարտվեց Ռուսաստանի հավաքականին:

Fabio Capello pleased with Russian team
YEREVAN, MARCH 5, ARMENPRESS: The coach of the Russian national football team Fabio Capello is pleased with the match with Armenia. “This was a very good game. Armenian team is a rather serious rival. They played well and aggressively, and resisted rather seriously. We should not forget that they played in a draw with the Italians. Many of my footballers did not play, but overall I am pleased with the match,” Capello said as reported by Armenpress.
He stated that many of the Russian footballers were in different shapes, but he was pleased with the match of the team in general. “It is important for me to get out of the team in the World Championship. I always try to make progress, the footballers should also think like this,” Capello said
Armenia's national football team on March 5 was defeated by the Russian team in the account of 2-0 in a friendly meeting.