Սան Ռեմոյում մեկնարկում է էստրադային երգի փառատոնը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իտալիայի Սան Ռեմո քաղաքի «Արիստոն» թատրոնի բեմում փետրվարի 17-ին մեկնարկում է էստրադային երգի փառատոնը: 64-րդ մարաթոնը հինգ երեկոյի ընթացքում ցուցադրվելու է ՌԱԻ հեռուստառադիոհաղորդումների կորպորացիայի կողմից: Ինչպես եւ անցյալ տարի, այն վարելու են հայտնի շոումեն Ֆաբիո Ֆացիոն եւ դերասանուհի Լուչանա Լիտիցետոն, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Ներկայիս փառատոնը նվիրված կլինի սատիրային եւ սպորտին, բայց կազմակերպիչները ջանում են գաղտնի պահել բոլոր անակնկալները:
Ստեղծագործական մրցույթում, որն ավանդաբար դատելու են պրոֆեսիոնալ ժյուրին եւ հանդիսատեսը՝ ինտերակտիվ քվեարկության միջոցով, ելույթ կունենան 14 արդեն հայտնի արտիստներ եւ ութ նոր կատարողներ:
ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ը հիշեցնում Է, որ փառատոնի գոյության տարիներին (1951 թվականից) դրան մասնակցել են իտալացի ամենահայտնի կատարողները՝ Ադրիանո Չելենտանոյից մինչեւ Ալ Բանո եւ Լաուրա Պաուզինի:

В Италии открывается популярный фестиваль эстрадной песни в Сан-Ремо
Фестиваль эстрадной песни стартует 18 февраля на сцене театра "Аристон" в городе Лигурийской ривьеры Сан-Ремо. 64-й марафон будет транслироваться телерадиовещательной корпорацией РАИ на протяжении пяти вечеров, сообщает Арменпресс со ссылкой на Итар-Тасс.
Ведущими, как и в прошлом году, станут известный шоумен Фабио Фацио и актриса Лучана Литтиццетто. Нынешний фестиваль будет посвящен сатире и спорту, но организаторы стараются держать в секрете все сюрпризы.
В творческом конкурсе, который по традиции будут судить профессиональное и зрительское жюри посредствоминтерактивного голосования, выступят 14 уже известных артистов и восемь новичков. Как правило, сцена "Аристона" становится"трамплином" для профессиональной карьеры молодых артистов в шоу-бизнесе. За годы существования фестиваля (с 1951 года)в нем принимали участие самые известные итальянские исполнители - от Адриано Челентано до Аль Бано и Лауры Паузини.