Քեթի Փերին 50 միլիոն հետևողով դարձել է Twitter-ի առաջատար օգտատերը
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգչուհի Քեթի Փերին դարձել է Twitter միկրոբլոգերի առաջին օգտատերը, ում հետևողների թիվն անցնում է 50 միլիոնից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` այս մասին տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը` վկայակոչելով Mashable կայքը: Հայտնի երգչուհուց հետ չի մնում կանադացի երաժիշտ Ջասթին Բիբերը, ով ունի 49,2 միլիոն հետևող: Ամերիկյան շոուբիզնեսի աստղերն առաջին տարին չէ, որ մրցում են: Նախորդ տարվա հունիսին կանադացին դարձել էր 40 միլիոն հետևողներով առաջին միկրոբլոգերը: Արդեն տարեվերջին Փերին հակահարված հասցրեց` զրկելով Բիբերին ամենահայտնի միկրոբլոգերի կոչումից:
Ինքը` Բիբերը, ամենահայտնի միկրոբլոգերն էր մեկ տարուց պակաս: Հունվարին նա Twitter-ի առաջին հորիզոնականն էր վերցրել մեկ այլ ամերիկացի երգչուհուց` Լեդի Գագայից: Այն ժամանակ նա ուներ մոտավորապես 33 միլիոն հետևող: Այսօր Լեդիչ Գագան զբաղեցնում է չորրորդ հորիզոնականը` զիջելով ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային:
Քեթի Փերին հայտնի է դարձել 2007 թ-ին, երբ թողարկել է իր I kissed a girl երգը, որը դարձել է միջազգային հիթ և զբաղեցրել առաջին հորիզոնականը մի շարք երկրներում: Այս պահին երգչույին ունի 4 ձայնասկավառակ: Նա պարբերաբար հայտնվում է ամենասեքսուալ կանանց ռեյթինգային ցուցակում:

Кэти Перри стала первым пользователем Twitter с 50 млн подписчиков
Американская певицаКэти Перристала первым пользователем сервиса микроблогов Twitter, число подписчиков которой преодолело отметку в50 миллионов. Как сообщает Арменпресс, об этом передает РИА Новостисо ссилкой на Mashable.
От популярной певицы неотстает канадский музыкант Джастин Бибер, укоторого 49,2 миллионов подписчиков. Звезды американского шоубизнеса соревнуются непервый год. В июне прошлого года канадец стал первым микроблоггером с40 миллионами фолловеров. Уже кконцу года Перри нанесла ответный удар, лишив Бибера звания самого популярного микроблоггера.
Сам Бибер пользовался званием самого популярного микроблоггера менее года. В январе он отобрал первенство вTwitter удругой американской певицы Леди Гаги. Тогда улидеров рейтинга было около33 миллионов подписчиков. Сейчас Леди Гага находится начетвертой позиции, уступая президенту США Бараку Обаме.
Американская поп-певица Кэти Перри прославилась в2007 году, когда выпустила композицию I kissed a girl, ставшую мировым хитом изанявшую первые строчки вхит-парадах нескольких стран. В настоящее время насчету певицы четыре студийных альбома. Певица пользуется популярностью нетолько засчет музыкальных способностей, нои благодаря своим внешним данным. Перри постоянно фигурирует врейтингах самых сексуальных женщин мира ипорой занимает вних первую строчку.