ՀՀ Նախագահը Ռոմիկ Հարությունյանին ազատել է ԱԱԾ տնօրենի առաջին տեղակալի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 23-ի հրամանագրով գեներալ-լեյտենանտ Ռոմիկ Հարությունյանին ազատել է Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի առաջին տեղակալի պաշտոնից:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Սերժ Սարգսյանը հրամանագիրն ստորագրել է` ղեկավարվելով «Ազգային անվտանգության մարմիններում ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասով:

Генерал-лейтенант Ромик Арутюнян освобожден от должности первого заместителя директора Национальной службы безопасности
Указом президент Армении Сержа Саргсяна от 23 января генерал-лейтенант Ромик Арутюнян освобожден от должности первого заместителя директора Национальной службы безопасности Армении.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян подписал указ, руководствуясь частью 2 статьи 18 закона Республики Армения «О службе в органах безопасности».