Գեւորգ Կոստանյանը Ստրասբուրգում կհանդիպի ԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչ, ՀՀ գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 19-ին կմեկնի Ստրասբուրգ: Հունվարի 20-ին նախատեսված է Կոստանյանի հանդիպումըԵԽ մարդու իրավունքների հանձնակատար Նիլս Մուիժնիեկսիհետ: Գլխավոր դատախազի խորհրդական Քրիստինե Մելքոնյանն «Արմենպրես»-ին հայտնեց, որ Կոստանյանը հունվարի 31-ին կմասնակցի նաեւ Եվրոպական դատարանի «Դատական տարվա» բացման պաշտոնական արարողությանը:
ՄԻԵԴ-ում ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչը կմասնակցի նաեւ հունվարի 22-ին Եվրոպական դատարանում նշանակված` «Չիրագովն ընդդեմ ՀՀ-ի», իսկ փետրվարի 5-ին` «Սարգսյանն ընդդեմ Ադրբեջանի» գործերով նիստերին:

YEREVAN, JANUARY 16, ARMENPRESS: The delegation, headed by the Prosecutor General of the Republic of Armenia and the representative of the Armenian Government at the European Court of Human Rights Gevorg Kostanyan, will leave for Strasbourg on January 19. On January 20 Kostanyan will meet with the Council of Europe Commissioner for Human Rights Nils Muižnieks. The Advisor to the Prosecutor General Christine Melkonyan told Armenpress that Kostanyan will take part in the official ceremony of the European Court’s “Legal Year” opening on January 31.
The representative of the Armenian Government at the European Court of Human Rights will attend as well the sessions “Chiragov vs. Armenia” on January 22 and “Sargsyan vs. Azerbaijan” to be held on February 5 in the ECtHR.