Լևոն Խեչոյանի արածն արժանի է բարձրագույն գնահատականի. ՀՀ Նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել արձակագիր Լևոն Խեչոյանի մահվան կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա արձակագիր Լևոն Խեչոյանի մահվան մասին: Կյանքից անժամանակ հեռացավ արդի հայ արձակի ամենավառ անհատականություններից մեկը:
Ծանր է կորուստը, մանավանդ նկատի ունենալով այն, ինչ Լևոն Խեչոյանը չհասցրեց գրչին հանձնել: Բայց այն, ինչ նա հասցրեց անել որպես ազատամարտիկ, որպես քաղաքացի և արվեստագետ, արժանի է բարձրագույն գնահատականների:
Իմ ցավակցությունն եմ հայտնում Լևոն Խեչոյանի ընտանիքին, հարազատներին, ընկերներին, ինչպես նաև նրա ստեղծած գրական երկերի բազմահազար ընթերցողներին»:

То, что сделал Левон Хечоян, достойно высочайшей оценки – президент Армении
Президент Армении Серж Саргсян 9 января направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной прозаика Левона Хечояна.
«С глубокой болью узнал о смерти прозаика Левона Хечояна. Безвременно ушел из жизни один из ярчайших представителей современной армянской прозы.
Это тяжела потеря, особенно учитывая то, что смерть помешала писателю осуществить свои творческие замыслы. Но то, что он успел сделать как участник Национально-освободительской борьбы, как гражданин и искусствовед, достойно высочайшей оценки.
Выражаю соболезнования семье, родным и друзьям Левона Хечояна, а также тысячам читателей его литературных произведений».