ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են ՀԱՊԿ շրջանակներում համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Այդ համատեքստում անդրադարձ է եղել նաև Երևանում ՀԱՊԿ ակադեմիայի հիմնման որոշումից հետո հիշյալ հաստատության գործունեության կազմակերպմանը վերբերող հարցերի:
ՀՀ Նախագահը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը քննարկել են այս տարվա սեպտեմբերի 23-ին Սոչիում կայացած ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանում ընդունված որոշումների իրագործման ընթացքը:

Президент Армении принял генерального секретаря ОДКБ
Президент Армении Серж Саргсян 11 ноября принял прибывшего с рабочим визитом в Республику Армения генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николая Бордюжу.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, в ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся сотрудничества в рамках ОДКБ.
В этом контексте были также затронуты вопросы, относящиеся к организации деятельности Академии ОДКБ после решения об основании указанного заведения в Ереване.
Президент Армении и генеральный секретарь ОДКБ обсудили ход реализации решений, принятых на сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ, состоявшейся 23 сентября с.г. в Сочи.
Премьер-министр РА Пашинян резко осудил покушение на кандидата в президенты США Дональда Трампа
Никол Пашинян поздравил Эммануэля Макрона по случаю Национального праздника, подтвердив приглашение принять в Армении с госвизитом в сентябре этого года