ՀՀ Նախագահն ընդունել է արդարադատության նախարարների խորհրդի նիստին մասնակցած պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարներին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է հոկտեմբերի 10-11-ը ՀՀ արդարադատության նախարարության նախագահությամբ Երևանում անցկացված ԱՊՀ մասնակից պետությունների արդարադատության նախարարների խորհրդի 8–րդ նիստին մասնակցած պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և ղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ՀՀՆախագահը ողջունել է հյուրերին մեր երկրում և կարևորել արդարադատության նախարարների խորհրդի երևանյան նիստը, այդ ձևաչափով ոլորտի պատասխանատուների սերտ համագործակցությունն ու փորձի փոխանակումը, մասնակից պետությունների համար արդարադատության ոլորտում ընդհանրական արդի խնդիրների լուծմանը միտված համատեղ աշխատանքը:
Արդարադատության նախարարները ՀՀ Նախագահին ներկայացրել են իրենց երկօրյա քննարկումների արդյունքները՝ գոհունակությամբ արձանագրելով, որ ավանդաբար անցկացվող նման հանդիպումները լավ հնարավորություն են ինտեգրման փոխգործակցությունը զարգացնելու, մասնագիտական հարցեր քննարկելու և, որպես իրավաբաններ, առկա խնդիրների համատեղ լուծումներով նպաստելու Համագործակցության մասնակից պետությունների քաղաքացիների համար առավել հարմարավետ պայմանների ստեղծմանը՝ կառավարման ժամանակակից մեխանիզմների, որակյալ ծառայությունների ներդրմանը:
Հանրապետության Նախագահը հաջողություններ է մաղթել հանդիպմանը մասնակցող պատվիրակությունների ղեկավարներին իրենց հետագա գործունեության մեջ:

Президент Армении принял руководителей делегаций заседания Совета министров юстиции государств–участников СНГ
Президент Армении Серж Саргсян принял руководителей делегаций, прибывших в Ереван для участия состоявшегося 10-11 октября 2013 года под председательством Минюста Армении Восьмого заседания Совета министров юстициигосударств–участников СНГ.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Серж Саргсян поприветствовал гостей Еревана и отметил важность проведения очередного заседания министров юстициигосударств–участников СНГ.
Президент также отметил важность тесного сотрудничества между ответственными этой сферы и обмена опытом, совместной работы по решению наличествующих в сфере юстиции проблем.
Министры юстиции стран СНГ представили президенту Армении результаты своих двухдневных обсуждений, с удовлетворением отметив, что традиционно проходящие подобные встречи являются хорошей возможностью для развития взаимодействия по интеграции, обсуждения профессиональных вопросов и содействия созданию комфортных условий для граждан стран СНГ посредством совместных решений по наличествующим проблемам.