Սոչիի օլիմպիադայի անվտանգությունը կապահովեն նաեւ հայ ոստիկանները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության եւ ՌԴ ներքին գործերի նախարարության միջեւ ակտիվ եւ Էֆեկտիվ համագործակցությունը հարստացել Է նոր եւ հետաքրքիր նախագծով: Երկու կառույցների ներկայացուցիչները ներկայում աշխատում են 2014 թ. Սոչիի օլիմպիական խաղերի անվտանգության ապահովման ծրագրի շրջանակում մեր երկրների ոստիկանական համագործակցության ուղղությամբ: Այս մասին «Արմենպրես» -ին տեղեկացրեց ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայության պետ Աշոտ Ահարոնյանը:
Ռուսաստանի ներքին գործերի նախարար գեներալ Վլադիմիր Կոլոկոլցեւը եւ ՀՀ ոստիկանապետ գեներալ Վլադիմիր Գասպարյանը Սոչիում տեղի ունեցած հանդիպումից հետո այս մասին տեղեկացրել Էին հանրությանը:Ահարոնյանը նշեց, որ ներկա պահին համապատասխան աշխատանքներն ընթանում են, ծրագիրը մշակվում Է եւ որոշ ժամանակ անց դրանք կոնկրետ բնույթ կստանան:

Armenian police to ensure security of Sochi Olympiad
YEREVAN, SEPTEMBER 24, ARMENPRESS: The active and effective cooperation between the Police of the Republic of Armenia and the Ministry of Internal Affairs of the Russian Federation has been supplemented with a new interesting project. The representatives of the two agencies are currently working on the police cooperation of the two countries in the framework of the security ensuring program of the Sochi Games 2014. This was reported to Armenpress by the Head of the Department for Mass Media and Public Relations of the Police of the Republic of Armenia Ashot Aharonyan.
The Minister of Internal Affairs of the Russian Federation, the General Vladimir Kolokoltsev and the Head of the Police of the Republic of Armenia Vladimir Gasparyan informed the public about it after the meeting held in Sochi.