Լոս Անջելեսում տեղի է ունեցել «Էմմի» մրցանակաբաշխությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոս Անջելեսում սեպտեմբերի 22-ին տեղի է ունեցել «Էմմի» մրցանակաբաշխության 65-րդ արարողությունը, որն անցկացնում է ԱՄՆ ազգային հեռուստատեսային ակադեմիան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Լավագույն դրամատիկական սերիալ» անվանակարգում գլխավոր պարգեւն ստացել է «Ամեն գնով» սերիալը:
Դրամատիկական սերիալի լավագույն դերասան է ճանաչվել Ջեֆ Դենիելսը «Նորություններ» սերիալում հեռուստահաղորդավար Ուիլ Մաքեւոյի դերի համար: Լավագույն դերասանուհու կոչմանը երկրորդ տարին անընդմեջ արժանացել է Քլեր Դեյնսը, որը ԿՀՎ-ի գործակալի դերն է խաղացել «Հայրենիք» սերիալում:
Դրամատիկական սերիալում երկրորդ պլանի լավագույն դերասանուհի է դարձել Աննա Գաննը («Ամեն գնով»), իսկ լավագույն դերասան՝ Բոբի Կաննավալեն («Ընդհատակյա կայսրություն»): Լավագույն սցենարի համար մրցանակը բաժին է հասել «Հայրենիք» սերիալի սցենարիստին:
Լավագույն կատակերգական սերիալ է ճանաչվել «Ամերիկյան ընտանիք»-ը: Լավագույն կատակերգ դերասան է ճանաչվել Ջիմ Փարսոնսը («Մեծ պայթյունի տեսությունը»), իսկ լավագույն դերասանուհի՝ Ջուլյա Լուի Դրեյֆուսը («Փոխնախագահը»): Երկրորդ պլանի կատակերգական դերերի համար պարգեւներն ստացել են Մերիտ Ուիվերը («Քույր Ջեկին») եւ Թոնի Հեյլը («Փոխնախագահը»):
Ընդհանուր առմամբ պարգեւներ են հանձնվել 26 անվանակարգերում: Հաղթողների ամբողջական ցուցակը հրապարակված է մրցանակի կայքում:

В Лос-Анджелесе вручили «Эмми»
В Лос-Анджелесе 22 сентября состоялась 65-я церемония вручения премии «Эмми», присуждаемой Американской национальной телевизионной академией. Как сообщаетReuters, награду в категории «Лучший драматический сериал» получил «Во все тяжкие» («Breaking Bad»).
Лучшим актером драматического сериала был признан Джефф Дэниэлс за роль телеведущего Уилла Макэвоя в сериале «Новости» («The Newsroom»). Звания лучшей актрисы второй год подряд была удостоена Клэр Дэйнс, сыгравшая агента ЦРУ в «Родине» («Homeland»).
Лучшей актрисой второго плана в драматическом сериале стала Анна Ганн («Во все тяжкие»), а лучшим актером — Бобби Каннавале («Подпольная империя»). Приз за лучший сценарий достался создателям сериала «Родина».
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, лучшим комедийным сериалом была названа «Американская семейка» («Modern Family»). Лучшим комедийным актером стал Джим Парсонс («Теория большого взрыва»), а лучшей актрисой — Джулия Луи-Дрейфус («Вице-президент»). Награды за комедийные роли второго плана получили Мерритт Уивер («Сестра Джеки») и Тони Хейл («Вице-президент»).
В общей сложности награды были вручены в 26 номинациях. Полный список победителейопубликованна сайте премии.