Շվարցենեգերը կխաղա Ջեյմս Քեմերոնի «Ավատար 2» ֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնոլդ Շվարցենեգերը կխաղա օսկարակիր ռեժիսոր Ջեյմս Քեմերոնի «Ավատար» ֆիլմի 2-րդ մասում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Latino Review կայքը,սա Շվարցենեգերի և Քեմերոնի առաջին համագործակցությունն էգրեթե 20 տարվա դադարից հետո: Այսպիսով, Կալիֆորնիայի նախկին նահնագապետը կրկին համագործակցելու է ռեժիսորի հետ, ով նրան օգնել է դառնալ միջազգային գերաստղ: Նրանք միասին աշխատել էին «Տերմինատոր 1»,«Տերմինատոր 2», «Իրական ստեր» ֆիմլերում:
Դեռևս օգոստոսին հայտարարվել էր «Ավատար» ֆիլմի 2- րդ մասի աշխատանքների մեկնարկի մասին, ինչպես նաև` նկարահանվելու են ֆիլմի երեք նոր մասեր, որոնք էկրան կբարձրանան համապատասխանաբար 2016 թվականիդեկտեմբերին, 2017թ.-ին և 2018թ.-ին:
Ռեժիսորը նշել է, որ բանակցություններ են վարվում Չինաստանի կինոարտադրողների հետ` «Ավատար 2»-ը և «Ավատար 3»-ը համատեղնկարահանելու վերաբերյալ: ԸստՋեյմս Քեմերոնի` չինական կինոարդյունաբերությունը այսօր մեծ քայլերով առաջ է ընթանում, և երբ դուրս գա «Ավատար 2»-ը, չինական կինոարդյունաբերությունը արդեն գերազանցած կլինի ամերիկյան նույն ոլորտը:

Арнольд Шварценеггер получит роль в продолжении фильма "Аватар"
Знаменитый актер Арнольд Шварценеггерполучит роль злодея-колониста в продолжении легендарного фильма "Аватар". Эта информация пока не подтверждена официально, однако сам Шварценеггер уже заявил о готовности сняться в фантастическом фильме Джеймса Кэмерона, сообщает Арменпресс со ссылкой на latino-review.com.
В соответствии с сюжетом, герой Арнольда Шварценеггера будет присутствовать во второй и третьей частях фильма. "Я с нетерпением жду начала работы с ним, потому что Кэмерон очень талантливый режиссер", - поделился с журналистами Шварценеггер.
Отметим, что это будет уже не первый случай сотрудничества актера с Кэмероном. Ранее они вместе работали над фильмом "Правдивая ложь" и двумя частями "Терминатора".
Три продолжения "Аватара" будут сниматься одновременно, начиная с 2014 г., и выйдут на экраны в 2016-м, 2017-м и 2018 гг. соответственно. Как сообщил ранее сам режиссер, значительная часть картины будет посвящена подводному миру планеты Пандора.