Մաշա Մնջոյանը «Նոր Ալիք 2013» մրցույթում Հայաստանը ներկայացնելը մեծ պատասխանատվություն է համարում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Երիտասարդ կատարողների «Նոր Ալիք 2013» երգի մրցույթի հայաստանյան պատվիրակությունը արդեն մեկնել է Յուրմալա: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում մեր երկրի պատվիրակ «Հայաստանի ձայնը» նախագծի հաղթող 18-ամյա Մերի (Մաշա) Մնջոյանը, նշեց, որ արդեն մի քանի օր է ինչ հուլիսի 23-28-ը կայանալիքմրցույթի 16 մասնակիցներն ակտիովեն մասնակցում են փորձերի:«Միջազգային հիթերի օրը ես կկատարեմ All By Myself երգը, երկրի հիթի օրը` Էրիկի հետ միասին հանդես կգամ զուգերքով եւ կկատարեմ Առնո Բաբաջանյանի «Твои следы» երգը, ինչպես նաեւ որպես հեղինակային երգ կներկայացնեմ երաժշտության հեղինակ Հայկոյի եւ խոսքերի հեղինակ «Արմենիա» հեռուստաընկերության գլխավոր պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանի կողմից ինձ համար գրված «Ես ու միայն դու» երգը»,- պատմեց Մնջոյանը: Նրա խոսքով` հեղինակային երգն ունի ժամանակակից գործիքավորում շատ գեղեցիկ է եւ ռիթմիկ:
Երգչուհին խոստովանեց, որ ընտրված բոլոր երգերն էլ կատարում է սրտի առանձնակի թրթիռով:«Նոր Ալիք 2013» մրցույթի Հայաստանի ներկայացուցչի գնահատմամբ` այս տարի բոլոր 16 մասնակիցներն էլ ուժեղ հակառակորդներ են, սակայն իրենք կարեւորում են ոչ թե մրցանակային տեղերը, այլ առաջին հերթին մրցույթում լավ ներկայանալը:
Մնջոյանը նշեց, որ «Հայաստանի ձայնը» երաժշտական հեռուստանախագծումհաղթելն իրեն ինքնավստահություն է տվել եւ կոփել է:«Եթե հեռուստանախագծում ես ինձ էի ներկայացնում, ապա այստեղներկայացնում եմ մի ամբողջ երկիր, շատ մեծ է պատասպանատվության զգացումը, նաեւ հուզմունքը»,- ասաց մեր երկրի պատվիրակը: Նա ուրախ է, որ շրջապատված է լավ մարդկանցով, նրա կողքին են նաեւ «Նոր ալիք» մրցույթի հայաստանյան պրոդյուսեր Իրինա Վարդանյանը,«Արմենիա» հեռուստաընկերության ստեղծագործական խմբի այլ անդաներ:Առաջիկա օրերին հայկական պատվիրակությանը սատարողներին կմիանա նաեւ «Հայաստանի ձայնը» նախագծում նրաերաժշտական մարզիչ երգչուհի Սոնան:
Երիտասարդ կատարողների «Նոր ալիք» մրցույթը ԱՊՀ երկրների տարածքում անցկացնելու գաղափարը առաջացել է կոմպոզիտոր Ռայմոնդ Պաուլսի եւ Իգոր Կրուտոյի մոտ 2002 թվականին:

Маша Мнджоян считает большой ответственностью представлять Армению на конкурсе «Новая волна 2013»
Армянская делегация на конкурсе молодых исполнителей «Новая волна 2013» уже отбыла в Юрмалу. В беседе с Арменпресс делегат Армении, победительница проекта «Голос Армении», 18-летняя Мери (Маша) Мнджоян отметила, что уже несколько дней как 16 участников конкурса принимают участие в репетициях.
«В день «Международного хита» я исполню песню All By Myself, в день «Хита страны» я выступлю дуэтом с Эриком и исполню песню Арно Бабаджаняна «Твои следы», а также в качестве авторской песни исполню написанную для меня песню «Я и только ты» (слова генерального продюсера телекомпании «Армения» Рубена Мхитаряа, музыка - Айко)», - рассказала Мнджоян.
По ее словам, последняя песня имеет современную аранжировку, очень красивая и ритмическая.
Певица призналась, что выбранные песни исполняет с особым волнением. По ее оценкам, в этом году все 16 участников конкурса являются очень сильными соперниками, однако для нее важно не призовое место, а в первую очередь, хорошее представление.
Мнджоян отметила, что победа на конкурсе «Голос Армении» ей дала уверенность и закалила ее. «Если на проекте я представляла сама себя, то здесь я представляю целую страну, чувство ответственности, а также волнение, очень большое», - рассказала она.
Маша рада, что окружена хорошими людьми, рядом с ней находятся армянский продюсер «Новой волны» Ирина Варданян, другие члены творческой группы телекомпании «Армения». В предстоящие дни к ним присоединиться также наставник Мноджоян на проекте «Голос Армении» Сонна.
Конкурс молодых исполнителей «Новая волна» проходит с 2002 года. Идея создания конкурса принадлежит композиторам Раймонду Паулсу и Игорю Крутому.