Թինա Թյորները Շվեյցարիայում իր հարսանիքը կանցկացնի բուդդիստական արարողությամբ
ԺՆԵՎ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի փոփ- երգչուհի Թինա Թյորները ծրագրում է Շվեյցարիայում տոնել իր հասանիքը բուդդիստական արարողությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ինտերֆաքս»-ը, կանախատեսվածի համաձայն` կայանալիք արարողությանը կհրավիրվի շուրջ 120 մարդ: Հյուրերի թվում են համաշխարհային մեծության աստղեր, որոնց թվում են ռոք աստղ Դեվիա Բոուին, իատալացի երգիչ Էրոս Ռամազոտին, ամերիկացի հեռուստահաղորդավար Օփրա Ունֆրին, բրիտանական Sade խումբը:
Մի քանի օր առաջ 73-ամյա Թյորները գրանցել է ամուսնությունն իր ընտրյալի` 57-ամյա գերմանացի երաժշտական պրոդյուսեր Էրվին Բախի հետ: Ապրիլին Թյորները ստացել է Շվեյցարիայի քաղաքացիություն, սակայն երգչուհին այդ երկրում արդեն ապրում է մոտ 20 տարի:

Тина Тернер проведет в Швейцарии свадебную церемонию по буддистскому обряду
Американская поп-исполнительница Тина Тернер планирует отпраздновать в Швейцарии свадьбу, устроив торжественную церемонию по буддистскому обряду, передают во вторник швейцарские СМИ. Как ожидается, мероприятие, на которое приглашены 120 человек, пройдет в воскресенье,сообщает Арменпресс соссылкой наinterfax.ru.
В список гостей вошли мировые звезды, в том числе британский рок-музыкант Дэвид Боуи, итальянский певец Эрос Рамаццотти, американская телеведущая Опра Уинфри и британская группа Sade.
Несколькими днями ранее 73-летняя Тина Тернер расписалась со своим избранником, 57-летним музыкальным продюсером из Германии Эрвином Бахом. Как сообщалось, в апреле этого года Тернер получила гражданство Швейцарии, однако фактически певица живет в этой стране уже около 20 лет.