Black Sabbath-ի նոր ալբոմը բրիտանական չարտերի ռեկորդ Է սահմանել
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանական Black Sabbath լեգենդար ռոք-խմբի՝ «13» վերտառությամբ նոր ալբոմը ավելի քան 42 տարվա ընթացքում առաջին անգամ բրիտանական չարտերում զբաղեցրել Է առաջին տեղը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը:
Այսպիսով, սկավառակը յուրատեսակ ռեկորդ Է սահմանել չարտերի առաջին հորիզոնականում հայտնելու ընդմիջման տեւողության առումով: Վերջին անգամ խումբն առաջին տեղն զբաղեցրել Է 1970 թվականին՝ «Paranoidե ալբոմով:
«Ես ցնցվա՛ծ եմ: Այս ալբոմի հաջողությունը պարզապես ինձ գետին Է տապալել: Մենք երբեք չարտերում այսպիսի կտրուկ վերելք չԷինք ունեցել»,- ասել Է խմբի ղեկավար Օզի Օսբոռնն OfficialCharts.com-ում հրապարակված հարցազրույցում:
Black Sabbath խումբն ստեղծվել Է 1968 թվականին Բրիրմինհամում եւ վիթխարի ազդեցություն Է գործել «հեւի-մեթալ» ոճի զարգացման վրա:
1995 թվականին խումբը դադարել Է թողարկել նոր ստուդիական սկավառակներ եւ երբեմն հավաքվել Է միայն առանձին համերգներ տալու համար, սակայն 2011 թվականին դրա մասնակիցները հայտարարել են նոր ալբոմ ձայնագրելու մասին, որն ստացել Է «13» անվանումը:

Новый альбом Black Sabbath установил рекорд в чартах
Новый альбом легендарной британской рок-группы Black Sabbath под названием "13" занял первое место в британских чартах впервые за более чем 42 года, сообщает Арменпресс со ссылкой наBBC.
Таким образом, пластинка установила своеобразный рекорд по величине перерыва между попаданием в первую строчку чартов.
Последний раз группа занимала первое место в октябре 1970 года с альбомом "Paranoid".
"Я в шоке! Успех этого альбома просто сбил меня с ног. Мы никогда еще не испытывали такого резкого взлета в чартах!" - сказал лидер группы Оззи Осборн в интервью OfficialCharts.com.
Группа Black Sabbath была образована в Бирмингеме в 1968 году и оказала огромное влияние на развитие стиля "хэви-метал".
В 1995 году группа перестала выпускать новые студийные пластинки и иногда собиралась только для отдельных концертов, однако в конце 2011 года ее участники объявили о записи нового альбома, получившего название "13".