Քրեական գործ է հարուցվել այլ անձի փոխարեն քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարության առընթեր ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթուն բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` թիվ 03/19 ընտրատեղամասում այլ անձի փոխարեն քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքերի առթիվ:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազությունից, թիվ 03/19 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի քարտուղարի կողմից ստացված հաղորդման հիման վրա ոստիկանությունում նախապատրաստված նյութերով պարզվել է, որ թվով 4 անձինք, Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների բնակիչներչլինելով և նշված ընտրատեղամասում քվեարկելու իրավունք չունենալով, փորձել են քվեարկել այդ ընտրատեղամասում:
Նյութերի նախապատրաստման օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականցնող դատախազի հանձնարարությամբ դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-153-րդ հոդվածով: Կատարվում է նախաքննություն:

Criminal case instituted on attempt to vote on behalf of another person
YEREVAN, MAY 14, ARMENPRESS: A criminal case was instituted at the Kanaker-Zeytun Department of the Police at the Government of the Republic of Armenia on the incident of attempting to vote on behalf of another person at the polling station 03/19.As Armenpress was reported by the General Prosecutor’s Office of the Republic of Armenia,the secretary of the commission of the polling station 03/19 sent a message to the Police, based on which it was defined that four persons, not being residents of Kanaker-Zeytun administrative district and having no right to vote at the abovementioned polling station, tried to vote there.
By the Prosecutor’s instruction, a criminal case was instituted on the incident based on the 34-153rd article of the RA Criminal Code. Investigation is being carried out.