«Եվրատեսիլ 2013»-ի հայաստանյան պատվիրակությունը մեկնել է Շվեդիա
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2013»-ում Հայաստանը ներկայացնող «Դորիանս» ռոք խումը եւ հայաստանյան պատվիրակությունը մայիսի 7-ի վաղ առավոտյան մեկնել է երգի միջազգային մրցույթը հյուրընկալող երկիր Շվեդիա: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում խմբի մամուլի քարտուղար Դինա Հովհաննիսյանը նշեց, որ առաջիկա օրերին նախանշված առաջին մեծ միջոցառումը մայիսի 10-ին Դանիայի մայրաքաղաք Կոպենհագենի ամենամեծAmgerbioհամերգասրահում «Դորիանս»-ի համերգն է, որին կմասնակցի նաեւ «Եվրատեսիլ 2013»-իՌուսաստանի ներկայացուցիչ Դինա Գարիպովան:
«Եվրատեսիլ 2013» մրցույթը տեղի կունենա մայիսի 14-18-ը Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում: «Մենք մեկ ենք» կարգախոսի ներքո անցկացվող մրցույթին այս տարի կմասնակցի 39 երկիր: Հայաստանը կներկայանա 2-րդ կիսաեզրափակչում մայիսի 16-ին:«Դորիանս»-ը Հայաստանը կներկայացնի «Եվրատեսիլ 2013» երգի միջազգային մրցույթին` կատարելով Lonley planet երգը:
Lonley planet երգը հեղինակել է Black Sabbath անգլիական ռոք խմբի լեգենդար կիթառահարի Թոնի Այոմին: Խոսքերի հեղինակը Վարդան Զադոյանն է:
Մայիսի 5-ին խումբը հանրության դատին է ներկայացրել Lonley planet երգի ռեմիքս տարբերակը, որի հեղինակն է խմբի անդամ Արման Փահլեւանյանը:

Armenia's delegation of "Eurovision 2013" departs for Sweden
YEREVAN, MAY 7, ARMENPRESS. "Dorians" rock band representing Armenia in "Eurovision 2013" along with the Armenian delegation left for Sweden, which will host this year’s song contest. The band departed in early morning on May 7. In a conversation with "Armenpress" the press secretary of the rock band Dina Hovhannisyan stated that the first big event for the upcoming days is scheduled to be held on May 10 in the largest concert hall of Denmark's capital Copenhagen Amgerbio. Dina Garipova, representing Russia in "Eurovision 2013", will also take part in the upcoming concert.
"Dorians" rock group will present Armenia at the Eurovision 2013 Song Contest and perform Lonely Planet song, written by the guitarist of Black Sabbath Tony Iommi. The author of the lyrics is Vardan Zadoyan. 39 countries will take part in the Contest under the slogan "We are the one". Armenia will perform on May 16.