Պատրաստվել է «Դորիանս»-ի Lonely planet երգի ռեմիքս տարբերակը
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ 2013»-ում Հայաստանը ներկայացնող «Դորիանս» ռոք խմբի Lonelyplanet երգի ռեմիքս տարբերակն արդեն պատրաստ է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով խմբի ֆեյսբուքյան պաշտոնական կայքը, երգի ռեմիքսի հեղինակը խմբի անդամ Արման Փահլեւանյանն է:
«Դորիանս» ռոք խումբը եւ հայաստանյան պատվիրակությունը մայիսի 7-ին կմեկնեն այս տարի մրցույթը հյուրընկալող երկիր` Շվեդիա: Մայիսի 10-ին խումբը հատուկ համերգ կտա Դանիայի մայրաքաղաք Կոպենհագենում:
«Եվրատեսիլ 2013»-ը տեղի կունենա մայիսի 14-18-ը Շվեդիայի Մալմյո քաղաքում: «Մենք մեկ ենք» կարգախոսի ներքո անցկացվող մրցույթին այս տարի կմասնակցի 39 երկիր: Հայաստանը կներկայանա 2-րդ կիսաեզրափակչում մայիսի 16-ին:«Դորիանս»-ը Հայաստանը կներկայացնի «Եվրատեսիլ 2013» երգի միջազգային մրցույթին` կատարելով Lonelyplanet երգը:
Lonelyplanet երգը հեղինակել է Black Sabbath անգլիական ռոք խմբի լեգենդար կիթառահար Թոնի Այոմին: Խոսքերի հեղինակը Վարդան Զադոյանն է:

Remix of Dorians’ “Lonely Planet” ready
YEREVAN, MAY 6, ARMENPRESS: The remix version of the Dorians rock band’s "Lonely Planet" song, to be introduced in "Eurovision 2013" international song contest, is already ready. As reported by Armenpress, quoting the official Facebook webpage of the band, the author of the song remix is the member of the band Arman Pahlevanyan.
The Dorians rock band and the Armenian delegation will leave for Sweden on May 7 to participate in the international song contest. On May 10 the band will perform a special concert in Copenhagen, the capital of Denmark.
At the Eurovision 2013 Song Contest, to be held on May 14-18, Armenia will be presented by Dorians rock group with “Lonely Planet” song, written by the guitarist of Black Sabbath Tony Iommi. The author of the lyrics is Vardan Zadoyan. 39 countries will take part in the Contest under the slogan “We are the one”. Armenia will perform in the semi-finals on May 16th in Malmo, Sweden.