Գյումրիում կրակոցներ են հնչել. մեկ մարդ մահացել է /լրացված/
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ապրիլի 23-ին` ժամը 13.00-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել է:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, փաստի առթիվ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի հատկանիշներով:Նշանակվել են փորձաքննություններ:
Ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում՝ նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, Բագրատաշենի սահմանային անցակետից ոստիկանության Գյումրիի բաժին բերման է ենթարկվել Կոլյա Ղուկասյանը:

В Гюмри прозвучали выстрели: погиб один человек
В отдел полиции города Гюмри 23 апреля в 13:00 поступил звонок из Медицинского центра Гюмри о том, что в больницу были перевезены двое человек с огнестрельными ранениями – Арутюн Хачатрян и Артем Карапетян. Последний скончался в больнице.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции, по данному факту в Следственном отделе полиции Ширакской области возбуждено уголовное дело по статье 104 Уголовного кодекса Армении. Назначена экспертиза.
В результате мероприятий, принятых управлением полиции Ширакской области, по подозрению в совершении отмеченного преступления, из пограничного пункта Баграташен в отдел полиции города Гюмри был приведен Коля Гукасян.