Գյումրիում կրակոցներ են հնչել. մեկ մարդ մահացել է /լրացված/
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիի բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գյումրիի բաժնում ապրիլի 23-ին` ժամը 13.00-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել, որ Գյումրի քաղաքի Շիրակացի 54բ շենքի մոտից հրազենային վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել Հարություն Խաչատրյանը և Արտյոմ Կարապետյանը: Վերջինս հիվանդանոցում մահացել է:Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչությունից, փաստի առթիվ ոստիկանության Շիրակի մարզի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի հատկանիշներով:Նշանակվել են փորձաքննություններ:
Ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում՝ նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, Բագրատաշենի սահմանային անցակետից ոստիկանության Գյումրիի բաժին բերման է ենթարկվել Կոլյա Ղուկասյանը:

Shots in Gyumri: one killed
YEREVAN, APRIL 23, ARMENPRESS: The Gyumri Department of the Police got an alarm from the Gyumri Medical Center at about 13:00pm on April 23 that Harutyun Khachatryan and Artyom Karapetyan had been moved to their Center with gunshot injuries from 54B Shirakatsi Street of Gyumri city. Artyom Karapetyan died in the hospital. As Armenpress was reported by the Department for Public Relations and Mass Media of the Police of the Republic of Armenia, a criminal case was instituted at the Shirak Marz Investigation Department on the fact, according to the 104th article of the Criminal Code of Armenia.
In the result of the works carried out by the officers of the Shirak Marz Investigation Department, Kolya Ghukasyan was brought to the Gyumri Department of the Police from the Bagratashen border checkpoint, being suspected of the crime.
Operative investigation and investigative measures are being carried out to clarify the identity of the criminals and to discover them. The preliminary investigation is in process.