Դամասկոս-Ղամիշլի-Երևան չվերթը պարբերական կդառնա. առաջին չվերթը կայացել է
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դամասկոս-Ղամիշլի-Երևան չվերթը պարբերական կդառնա: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց «Սիրիական ավիաուղիներ»-ի երևանյան գրասենյակի մենեջեր Սվետլանա Հովհաննիսյանը:«Առաջին չվերթը կայացել է, այնտեղից եկել է 68 մարդ, մեկնել են 12-ը»,-ասաց Հովհաննիսյանը:Նրա խոսքով` այդ ուղղությամբ չվերթները պարբերական կդառնան:«Այդ ուղղությամբ չվերթ կիրականացվի ամեն չորեքշաբթի` ժամը 03:10-ին»,-ասաց նա` հավելելով, որ Հալեպի և Լաթաքիայի ուղղությամբ չվերթների վերաբերյալ դեռ նորություն չունեն:Դամասկոս-Ղամիշլի-Երևան չվերթի միակողմ տոմսն արժե 176 հազար 020 դրամ, իսկ երկկողմը` 270 հազար 160 դրամ:
Հայաշատ Հալեպը յուրատեսակ թակարդի մեջ էր հայտնվել. ցամաքային ճանապարհները վտանգավոր են քաղաքից դուրս գալու համար, իսկ օդանավակայանը փակ է: Օդանավակայանի մոտակայքում կառավարական ուժերը ցանկանում են վերահսկողություն հաստատել, սակայն ընդդիմադիրներն արդեն իսկ գրավել են մի քանի շրջաններ: Դեպի Հալեպ չվերթների դադարեցումից հետո «Սիրիական ավիաուղիներ» ընկերությունն իրականացնում էրԴամասկոս-Լաթաքիա-Երևան չվերթներ, որոնք եւս անժամկետ դադարեցվել էին:Պարբերական դարձած այդ չվերթներից վերջինը կայացել է փետրվարի 5-ին: Երևան ժամանող ուղևորների թիվը եղել է 75, իսկ մեկնողներինը՝ 13: Ինչ վերաբերում է դեպի Հալեպ կատարվող չվերթների վերականգնմանը, ապա այդ կապակցությամբ «Սիրիական ավիաուղիներ»-ը դեռ ոչ մի նորություն չունի:

Рейсы Дамаск-Камышли-Ереван будут осуществляться периодически: состоялся первый рейс в этом направлении
Рейсы Дамаск-Камышли-Ереван станут периодическими. Об этом в беседе с Арменпресс сказала менеджер ереванского офиса компании «Сирийские авиалинии» Светлана Ованнисян. «Первый рейс уже состоялся: из Сирии прибыло 68 человек, отбыло – 12. По ее словам, рейсы будут осуществляться по средам в 03.10.
Что касается рейсов в Алеппо и Латакия, то новостей пока нет.
Стоимость билетов на рейс Дамаск-Камышли-Ереван в одном направлении составляет 176020 драмов, а в оба конца – 270160 драмов.
Армянонаселенный Алеппо оказался, по сути, в западне из-за опасностей, связанных с сухопутными дорогами на выходе из города и закрытия аэропорта, в окрестностях которого периодически происходят столкновения между правительственными и оппозиционными силами.
Последний рейс Дамаск-Латакия-Ереван состоялся 5 февраля: тогда число пассажиров, прибывших в Ереван, составило 75, а отбывающих – 13. Что касается возобновления рейсов в Алеппо, то компания пока не может сообщить ничего нового.